Fotbalfan - Web - Vaslui - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Vaslui

Descriere

Fotbalfan isi propune a fi o comunitate destinata pasionatilor de fotbal din România, care inglobeaza, pe langa comunitatea in sine, sectiuni de stiri, pariuri si galerii foto care dispun de o multime de facilitati cu rolul de a usura navigarea utilizatorului si de a-l atrage in acelasi timp.

Tehnologii

xHTML 1.0 , CSS , PHP 5 cu GD2 , MySqli , JavaScript & AJAX

Cerinte sistem

Cerinte sistem: -Client: Browser cu JavaScript activat care suporta CSS si poate afisa elemente grafice. -Server: Server web Apache/IIS cu PHP5(extensiile php-mysqli si GD fiind instalate

Realizatori

Ulinic Mircea Valeriu

  • Scoala: Colegiul National “Gh. R. Codreanu” Bârlad
  • Clasa: XI
  • Judet: Vaslui

Screenshots

am vazut: “Cel mai mare castig la pariuri:8Ron”, pare interesant:
Ce este mai exact ?

Fotbalfan isi propune a fi o comunitate destinata pasionatilor de fotbal din România, care inglobeaza, pe langa comunitatea in sine, sectiuni de stiri, pariuri si galerii foto care dispun de o multime de facilitati cu rolul de a usura navigarea utilizatorului si de a-l atrage in acelasi timp.


@DubluDi: care e faza? ca eu nu ma prind :laughing: .

Asta nu e wordpress mai ? :-w Este voie cu platforme open-source ?

Nu sunt autorul lucrarii, dar totusi raspuns eu.
Toata platforma este codata de la 0 cu mult mai multe functii special facute pentru un astfel de portal.
Nu prea vad unde se aseamana cu wordpress.

D@rk-s

Asta nu e wordpress mai ? :-w Este voie cu platforme open-source ?


Nici eu nu sunt autorul lucrarii, dar unde vezi tu wordpress ma? :laughing: Dupa cum zicea si hurry, totul este codat de la 0.
St3faN

@DubluDi: care e faza? ca eu nu ma prind :laughing: .



as dori cateva detalii despre aceste pariuri.Daca sunt reale, adica primesti banii,daca pariurile sunt realizate direct pe site sau sunt in colaborare cu alte agentii sportive,etc.
DubluDi

as dori cateva detalii despre aceste pariuri



pentru ce?
hurrycane

Nu sunt autorul lucrarii, dar totusi raspuns eu.
Toata platforma este codata de la 0 cu mult mai multe functii special facute pentru un astfel de portal.
Nu prea vad unde se aseamana cu wordpress.


Dar totusi cred ca v-ati inspirat din arhitectura wordpress un pic mai mult? Se aseamana la arhitectura izbitor de mult cu worpress mai ales tagurile din dreapta jos si headerul inalt.

Mai zic odata NU sunt autorul lucrarii deci nu stiu ce si cum. Lucrarea am vazut-o si eu zic ca nu aseamana cu wordpress.
Layouturi cu header inalt sunt foarte multe iar tag cloud-uri in dreapta la fel sunt multe.
Nu inteleg de ce ziceti ca seamana cu wordpress - wordpress fiind un blog publishing sistem iar noi avem in fata un portal - o comunitate.
Veniti la prezentarea colegului meu si-o sa vedeti (el stie mai bine ce si cum, eu doar spun o parere).