Galaciuc si inunndatiile

Da, am vazut si eu asta, mai nasol e ca sunt si ceva trenuri anulate sau deviate, Bucuresti - Focsani, cu care teoretic trebuia sa mergem noi pentru ca veneam de la Baia Mare in Ploiesti si din Ploiesti mergeam in Focsani cu trenul, asa e ruta doar. Trenul Ploiesti - Focsani este ala din Bucuresti care am auzit ca e anulat.

Mega_Bytu

Da, am vazut si eu asta, mai nasol e ca sunt si ceva trenuri anulate sau deviate, Bucuresti - Focsani, cu care teoretic trebuia sa mergem noi pentru ca veneam de la Baia Mare in Ploiesti si din Ploiesti mergeam in Focsani cu trenul, asa e ruta doar. Trenul Ploiesti - Focsani este ala din Bucuresti care am auzit ca e anulat.



Am vazut ca circula maxitaxi-urile Bucuresti-Focsani , autogara e langa Gara de nord , parca.

Pana pe 3 august mai sunt mai mult de 15 zile. :smile:

Cred ca nu plecati maine cu trenul, nu?



Eu zic sa va relaxati, mai e pana atunci.

exact , poate incepe sa ninga. Si mega_bytu , n-ai prins ideea :smile:

Numai un cutremur ne mai lipseste. Oricum nu se stie niciodata. inca nu am trait asa ceva dar cred ca e super. :smiling_imp:: . Nu mai fi-ti pesimisti pana la urma toate se vor rezolva.

tividan

Numai un cutremur ne mai lipseste. Oricum nu se stie niciodata. inca nu am trait asa ceva dar cred ca e super. :smiling_imp:: . Nu mai fi-ti pesimisti pana la urma toate se vor rezolva.


A fost si cutremur, IERI :smile:
In rest ...VIATA MERGE INAINTE, asa cum trebuie sa mearga si concursul nostru, pe care il consider o treaba extrem de serioasa
Nu vreau sa ne punem cenusa in cap si nici sa ne panicam!
emil
tividan

Numai un cutremur ne mai lipseste. Oricum nu se stie niciodata. inca nu am trait asa ceva dar cred ca e super. :smiling_imp:: . Nu mai fi-ti pesimisti pana la urma toate se vor rezolva.


A fost si cutremur, IERI :smile:
In rest ...VIATA MERGE INAINTE, asa cum trebuie sa mearga si concursul nostru, pe care il consider o treaba extrem de serioasa
Nu vreau sa ne punem cenusa in cap si nici sa ne panicam!
Loool, nu mai lipseste decat sa erupa un vulcan :smiley:

eu cred ca o sa vrei in curand si o bomba cu hidrogen.

Lool… anywayz, ganditi-va ca indiferent ce se intampla, e super ca suntem TOTI acolo :smile:)

Stiti poezia aia… “poa’ sa ninga/poa’ sa ploua/[vers cenzurat]/mi-am luat canadian©a noua” :smile: Iar pentru mine… eu vin pentru atmosfera acum. Nu mai pot veni anii urmatori, iar Galaciuc a fost, pana acum, locul cu cele mai mari probleme (de toate felurile), dar si locul in care m-am simtit cel mai bine. Acum, poate sunt ciudat, dar zilele trecute am fost inundat, a fost aiurea de tot pe la mine, dar eu eram fericit ca am aflat cum e sa ai apa pretutindeni si sa nu poti face nimic, lol. Norocul meu ca nu a fost prea rau… :smile:)

Ideea e ca in orice rau e un lucru bun, iar daca raul se intampla cand se strange “gaska” (a se citi -“cand prietenii sunt impreuna”) e super… doar d’aia facem noi, “rumanii” haz de necaz, nu? :smile:

Ne poate spune cineva foarte serios daca pe 3 august mergem la Galaciuc ? Se schimba data concursului, sau locatia ? :cry:

Cineva care a fost prins de viituri acolo mi-a spus ca in doua saptamani nu se pot rezolva stricaciunile pricinuite de ape. Mare pacat!!! :disappointed: :disappointed:

Sper sa se tina totusi concursul.Dar unde si cand ? Ne aude cinevaaaaaaa???

niger1

Ne poate spune cineva foarte serios daca pe 3 august mergem la Galaciuc ? Se schimba data concursului, sau locatia ? :cry:
Cineva care a fost prins de viituri acolo mi-a spus ca in doua saptamani nu se pot rezolva stricaciunile pricinuite de ape. Mare pacat!!! :disappointed: :disappointed:
Sper sa se tina totusi concursul.Dar unde si cand ? Ne aude cinevaaaaaaa??????


Data concursului nu se schimba
Drumul este practicabil

Marturisesc ca-mi place cum suna : “practicabil” :smiley: