Galaciuc si inunndatiile

Salut ! Precum stiti toata tara e sub ape. Am vazut la televizor ca zona in care se afla Galaciucul e si ea grav afectata de inundatii. Eu as sugera conducerii sa se gandeasca bine cu privire la data inceperii concursului, parerea mea fiind ca aceasta data sa fie decalata cu cel putin 10 zile.

In conditiile de fata eu voi renunta sa mai particip la acest concurs, nu vreau sa raman sinistrat pe acolo :disappointed:

http://www.infoeducatie.ro/forum/viewtopic.php?t=461

eu as vrea sa raman sinistrat :stuck_out_tongue: pana prin ianuarie asa :smile:) ca de scoala m-am saturat :stuck_out_tongue: macar facem o baie doua :smile:) ma duce apa inapoi :smile:

si sa ne hranim cu radacini ?!

Look on the bright side: de cate ori ai sansa sa te plimbi cu elicopterul sau barca in viata ta?

in realitate? :smile: cu barca des :smile: dar as vrea sa ma dau si cu elicopterul :stuck_out_tongue:.

Am fost de 2 ori cu PUMA si 1 data cu PUMA SOCAT. (taica-miu lucreaza in domeniu :stuck_out_tongue:). Am fost si cu un vaporas (nu era barca) da tot p-acolo. Dar ar fi fain sa avem o astfel de aventura :smiley:

eee mishto :smile:



eu m-am dat cu un AH-64 Apache si cu AV-8B in GTA San Andreas :stuck_out_tongue: :smiley:.

Asa si io am pilotat un Airbus A-380 :smiley:

Dragi colegi de Forum

Vestile despre Galaciuc nu sunt prea imbucuratoare!

Nu e sub ape, dar e prost ingrijit

Sunt nemultumit de conditiile pe care le veti avea, dar VA ROG sa intelegeti!

Alocatia MEdC este de 158.000 lei/zi masa si cazare!!!

Voi cauta sponsorizari, ca si anul trecut.

Va rog sa treceti peste aceste greutati, gandidu-va la calitatea concursului.

Acolo accept orice critici pentru ca depinde de organizatori.



Va multumesc

nu prea conteaza asta … noi sa fim sanatosi :smile: si sa nu ne ia apele :laughing:

Cred ca vor fi probleme cu drumul spre Galaciuc din zone mai indepartate ca Baia Mare spre exemplu, am vazut ca unele drumuri sunt distruse, la fel si cai ferate. Are cineva detalii mai clare despre situatia la nivel national?

Se rezolva in urmatoarele zile. Don’t worry, be happy :smile:.

daca se rezolva ca de obicei treburile la romani mai bine mergem pe jos sau cu barca… :confused:

Cand e vorba de drumuri nationale, europeene si cai ferate… adica acolo de unde vin banii se baga :stuck_out_tongue:. Cand e vorba de ajutat oamenii eh… mai scartaie :smile:.

Ar fi acuma si alti factori, care dupa cum se vede sunt mai importanti, anticipatele. :smile:

Mega_Bytu

Ar fi acuma si alti factori, care dupa cum se vede sunt mai importanti, anticipatele. :smile:


să nu deviem ...

mega_bytu vezi ca devii comunist cu astfel de replici…poporu doar poporu…daca poporu a votat cu psd acuma poporul este sub ape…asta este! dupa fapta si rasplata!

bloodpath


daca poporu a votat cu psd acuma poporul este sub ape.



a votat cu pnl nu cu psd. confuzii. si eu zic sa nu deviem :smile:.
Mega_Bytu
bloodpath


daca poporu a votat cu psd acuma poporul este sub ape.



a votat cu pnl nu cu psd. confuzii. si eu zic sa nu deviem :smile:.

Situatia este destul de grava in zona Galati - Vrancea. Podul de peste Putna am inteles ca a fost darmat , pod care facea legatura intre Tulnici si Focsani , in aceste zile s-a putut ajunge in zona Galaciucului doar pe drumul forestier Brasov - Lepsa , insa si pe acolo extrem de greu , doar cu masini foarte mari.

Sper ca infoeducatie2005 sa poata avea loc , insa stirile nu prea tin cu noi.