Gama CMS - Web - Valcea - 2011 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Valcea

Descriere

Gama CMS este un sistem de management al continutului ( Content Management System in termeni tehnici ) rapid, simplu, eficient si foarte usor de customizat pentru oice cerinte referitoare la design.

Tehnologii

PHP, MYSQL, HTML, CSS

Cerinte sistem

• Spatiu web min 15 MB
• Apache web server
• PHP 4.x +
• MYSQL 4.1

Realizatori

Jianu Bogdan

  • Scoala: Colegiul National “Alexandru Lahovari”
  • Clasa: XI
  • Judet: Valcea

Screenshots

Direct de pe homepage-ul tau:

Design by Free CSS Templates

http://www.freecsstemplates.org

Released for free under a Creative Commons Attribution 2.5 License



Title : Puzzled

Version : 1.0

Released : 20080706

Description: A wide two-column design suitable for blogs and small websites.

Are rost sa comentez? Eu am creat CMS-ul. El poate folosi orice template de pe internet, adaptat in maxim 10 min. Am pregatit pana acum 3 sau 4 template-uri pentru a exemplifica aceasta facilitate. Toate template-urile sunt freeware. Unde am gresit? :smile:

Off-topic: cum primesc user ftp si restul pentru subdomeniul infoeducatie? Daca se poate, voi folosi serverul propriu, dar macar sa am habar.

Dacă ai folosit un template nu este nici o problemă cât timp spui asta. Din punct de vedere al jurizării, nu vei fi punctat pe el deoarece nu este facut de tine.

Ar fi trebuit să primeşti pe mail datele.

Datele le-am primit in spam dar le-am primit. Si inca ceva: eu la script am folosit atat in partea de front-end cat si in cea de backend template-uri freeware. Ce am creat eu este codul. Cum voi fi punctat in acest caz?

Totodata, as dori sa stiu care este data limita pentru uploadarea scriptului si pentru efectuarea modificarilor?

Vei fi punctat pe contribuția ta. Pe ceea ce ai făcut tu, nu ceea ce ai preluat.
Anul trecut data limită a fost cu 1 săptămână înainte să înceapă concursul.

Am inteles. Multumesc pentru lamuriri.

Pana in ce data pot aduce modificari proiectului si cand e data limita cand proiectul trebuie urcat pe subdomeniul oferit?

Salut…anul trecut lucrarile au trebuit urcate pana in data de 28 iulie, insa pentru mici modificari s-a putut lucra pana in seara de dinaintea prezentarilor. (corectati-ma daca gresesc)

Anul trecut s-a blocat accesul la ftp şi cpanel în prima zi când s-a ajuns în tabara.

Oricum, viteza de upload pe care o aveam nu ne-ar fi permis sa retusam “in masa” proiectele pentru ca, in mod sigur, ar fi cazut :smile: .

Se pot creea poll-uri sau panele personalizate?. Se poate alege unde(partea din stanga, sau dreapta) in ce ordine.

Dezvolta te rog ideea de panele personalizate si pozitionarea lor. Imi cer scuze dar nu am inteles la ce te referi

Ma indoiesc ca pot realiza asta pana la concurs… pana acolo am de creat framework pentru pluginuri si abia dupa asta sa zic ca m-as apuca de ordonare etc. Daca e sa fie, prefer una gen wordpress cu jquery si drag&drop :smile:

Alpha, Beta, Gama, Bugy … ? Guys … invatati din greselile mele :smile:)