gInfo - soft educational - Soft - Botosani - 2009 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Botosani

Descriere

gInfo este un soft educational ce are la baza un sistem de tip wiki inovator pentru a putea administra in cel mai simplu mod lectiile,capitolele,intrebarile precum si alte falicitati ale sale.Accesul la sistemul wiki se face pe baza de utilizator si parola iar in cazul in care se doreste accesul strict la continut se va autentifica ca simplu vizitator.
Cateva dintre facilitatile ce le veti gasi la etapa nationala reprezinta : sistemul wiki,motorul de cautare ce calculeaza relevanta paginilor,sistemul de intrebari de tip grila alese random,simulatorul algoritmilor prezentati.

Tehnologii

C#,XML

Cerinte sistem

OS : Windows 98,XP,Vista,Seven sau orice windows ce suporta framework-ul .NET 2.0
Procesor : 1ghz,512 mb RAM

Realizatori

Avadanei Andrei

  • Scoala: Colegiul National Mihai Eminescu,Botosani
  • Clasa: 9
  • Judet: Botosani

Screenshots



Frumos, ne poti arata un printscreen cu “simulatorul algoritmilor prezentati”? Sincerc m-ai facut curios.

Imediat ce va fi gata vor veni si imaginile.

tu din cate stiu ai participat si la c# cu proiectul? ai schimbat ceva la el ca ai luat punctaj foarte mic pe el

moldo_razvan

tu din cate stiu ai participat si la c# cu proiectul? ai schimbat ceva la el ca ai luat punctaj foarte mic pe el


Are vreo importanta unde a mai participat?:)

Nu are nici o relevanta unde ai mai participat cu el, poate fi doar un dezavantaj.
Dezavantajul al fi ca cei ce au mai vazut proiectul stiu sau intuiesc eventuale greseli, inconveniente…
De aceea e bine de la un concurs la altul sa faci ceva modificari, cred ca asta vrea sa sublinieze @moldo_razvan (daca gresessc te rog sa ma corectezi)…

mai dc sunteti rai :smiley: …eram curios pt ca ti-am vazut lucrarea la suceava :smiley:

Salut,
Felicitari pentru premiul de la Suceava si pentru aplicatie, chiar daca n-am stat pana la sfarsit sa o vad dar ii vad un preview de aici. :smile:

Dupa descrierea ta suna destul de ok si promitator. Abia astept s-o vedem la Galaciuc.