Hospiweb - Web - Galați - Lucrari 2018 Nationala

Informatii generale

Descriere

Hospiweb este o platformă online ce îți permite să iei legătura cu medicul tău oricând și oriunde, fie de la tine de acasă, fie de la muncă, parc sau din vacanță!

Tehnologii

-Website:
HTML 5, CSS 3, Bootstrap 4, Javascript (jQuery, AJAX), PHP 7.

-Bază de date:
Folosește la tabele engine InnoDB pentru relaționarea cu tabela de utilizatori pentru a fi mai ușor de șters diferite date din alte tabele atribuite unui utilizator.
Ca asistent de gestiune a bazei de date am folosit MySQL.

Cerinte sistem

Orice device cu o conexiune stabilă la rețeaua de internet.

Realizatori

Dan Andrei Novac

  • Scoala: Liceul Teoretic “Sfânta Maria”
  • Clasa: 10
  • Judet: Galați
  • Oras: Galați

Vrinceanu Radu

  • Scoala: Colegiul Național „Vasile Alecsandri”
  • Clasa: 10
  • Judet: Galați
  • Oras: Galați

Screenshots

2 Likes

Iti sugerez sa iti sanitizezi datele afisate pe paginile site-ului, ai anumite pagini vulnerabile la XSS (Incearca sa imi vizualizezi profilul si vezi ce se intampla)

Iti multumim pentru feedback. Invulnerabilitatea va fi rezolvata

Aparent acolo am bagat doar Mysql real escape string, hmm, da o sa reparam cu un filter.

vezi http://php.net/manual/ro/function.htmlspecialchars.php

Invulnerabilitatile au fost rezolvate!

Vom incarca pe GIT ultimele update-uri.

Vulnerabilitatile se spune

Ce aduce in plus platforma voastra in comparatie cu telefonia/SMS? Si prin SMS & Telefon poti lua legatura oricand cu medicul de familie.

Platforma noasta face mult mai multe lucruri decat a lua legatura cu medicul, il putem numi ca o aplicatie ce vine in ajutorul spitalelor astfel incat medicii sa poata monitoriza starea de sanatate a pacientilor sai mai usor si gratuit (cum SMS-ul si Apelul telefonic nu sunt). Am considerat ca decat sa facem o descriere ampla, sa scriem un foarte scurt rezumat. O detaliere mai ampla o puteti vizualiza pe README.md atasat GIT-ului nostru cat si incercand platforma si citind toate informatiile ce le aveti la dispozitie acolo (Prima pagina sectiunea “Cum functioneaza”, User Panel - tooltips-uri & tutoriale sub forma de spoiler).

Nici internetul nu e gratis :roll_eyes:

Hmm, ciudat, eu stiam ca daca mergi in Mall sau la McDonald’s etc. e gratis, mersi ca m-ai lamurit :smiley:

eu stau in focsani, n-am nici mc, nici mall. ce fac?
si daca vreau sa iau legatura cu medicul cand am nevoie urgenta trebuie sa ma duc la mc?

@delIikS, Tin sa te contrazic, oarecum. In ziua de azi este destul de accesibil sa ai smsuri si apeluri nelimitate grauite la nivel national.

Ideea principala a fost in general ca medicul sa aiba acces la datele unui pacient (scheme de tratament, programari, etc…) mult mai usor, pentru ca sa fim seriosi medicii pana si in secolul acesta inca mai au datele scrise in agende sau hartii, care se pot pierde foarte usor.

exact ce facea lucrarea mea de anul trecut, HealthLog.

E o diferenta, tu din cate imi aduc aminte aveai ceva bazat pe alergii si sfaturi despre sport.

Stocarea dosarului medical se poate face acum, online.
Folosind HealthLog, utilizatorii isi pot vedea istoricul internarilor, tratamentelor, observatiilor medicale, diagnosticelor si se pot programa la analize. HealthLog contine si un ghid de sanatate “HealthGuide” de unde utilizatorii se pot informa cu privire la diverse aspecte ale sanatatii. Medicii pot scrie articole HealthGuide, pot insera informatii in dosarele medicale ale pacientilor si pot verifica dosarele tuturor utilizatorilor.

1 Like

Noi nu aveam de unde sti ce ai facut tu :slight_smile:

Nu e mc in Focsani? :smile: