iLearn - Soft - Vrancea - 2010 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Vrancea

Descriere

Platforma web e-learning. Aplicatia poate fi utilizata de catre profesori si elevi, aigurand interactivitatea procesului de predare.
Cu cerinte hardware modeste, aplicatia poate fi adaptata oricarei materii de studiu.

Tehnologii

PHP, MySQL, HTML, CSS, Javascript

Cerinte sistem

PHP 5, MySQL 4.

Realizatori

Partenie Bogdan Petrus

  • Scoala: CTEN Focsani
  • Clasa: 12
  • Judet: Vrancea

Balan Adrian Sorin

  • Scoala: CTEN Focsani
  • Clasa: 12
  • Judet: Vrancea

Screenshots

De ce soft si nu web?

pai pt ca este soft educational

bogdanp

pai pt ca este soft educational


Nu contează. Dacă proiectul este făcut cu tehnologii pe bază de web, trebuie înscris la secția Web.
kollaps117

Nu contează. Dacă proiectul este făcut cu tehnologii pe bază de web, trebuie înscris la secția Web.


Nu e obligatoriu, autorul lucrării poate hotărâ la ce secţiune înscrie lucrarea. Iar decizia acestuia trebuie luată în funcţie de criteriile de jurizare.
Dacă baremul de la educaţional avantajează mai mult această lucrare, atunci decizia autorului este perfect justificată.
O aplicaţie educaţionala nu trebuie să aibă obligatoriu extensia ".exe" sau "swf".
angel
kollaps117

Nu contează. Dacă proiectul este făcut cu tehnologii pe bază de web, trebuie înscris la secția Web.


Nu e obligatoriu, autorul lucrării poate hotărâ la ce secţiune înscrie lucrarea. Iar decizia acestuia trebuie luată în funcţie de criteriile de jurizare.
Dacă baremul de la educaţional avantajează mai mult această lucrare, atunci decizia autorului este perfect justificată.
O aplicaţie educaţionala nu trebuie să aibă obligatoriu extensia ".exe" sau "swf".

Dar dacă este pe bază de web, atunci proiectul necesită un subdomeniu pentru prezentare, care nu este oferit (cred) decât dacă lucrarea este înscrisă la secțiunea Web.

Nu văd necesitatea, lucrarea poate fi instalată pe computerul de pe care se va prezenta.

kollaps117, nu iti face griji.
Lucrurile stau cam asa cum spune angel.

În niciun caz nu este un soft educaţional. cred că cel mai bine se potriveşte la utilitar. respect

gxgik

În niciun caz nu este un soft educaţional. cred că cel mai bine se potriveşte la utilitar. respect


Cred că ar fi cazul ca autorul să decidă unde-l va prezenta.
Anul trecut am participat la educaţional cu o lucrare intitulată Virtual Lessons, pe care toată lumea o eticheta ca utilitară. Dar se pare că argumentele mele au fost mai bune decât a celor care işi dădeau cu părerea.
Diferenţierea utlitar-educaţional a fost amplu dezbătută, poţi să cauţi pe forum şi vei găsi destule discuţii pe tema aceasta.

Multă baftă.