Interactivity - Soft - Bucuresti - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Bucuresti

Descriere

Interactivity reprezinta o compilatie de jocuri pentru copii cu varsta cuprinsa intre
3-14 ani, Beezy si Indelicent. Primul este destinat copiilor de 3-7 ani, fiind un joc pentru dezvoltarea atentiei structurat pe trei nivele de dificultate, iar al doilea testeaza cunostintele generale ale unui elev, destinat utilizatorilor de 7-14 ani, fiind structurat pe trei nivele de dificultate, cu intrebari cu trei variante de raspuns, din variate domenii scolare; ultimul nivel pune la incercare perspicacitatea utilizatorului printr-un puzzle de 3x3 piese

Tehnologii

Macromedia Flash 8, PHP, MySQL, AmfPHP, Photoshop cs2

Cerinte sistem

-Rezolutie minima de 1024x768
-Internet Explorer/Mozilla Firefox/browser de internet compatibil
-Flash Player 8/Flash Player 9
-Conexiune la internet

Realizatori

Colceag Mihai Daniel

  • Scoala: CNITV
  • Clasa: 12
  • Judet: Bucuresti

Screenshots



imi place mult cum ai gandit grafica! daca as avea 7 ani, numai culorile si albinutza aia m-ar face sa ma joc toata ziua pe softul tau… :laughing: dar chiar acum mi-ar place sa-l incerc…
btw, pare 3D… asa e? :open_mouth:

Arata fain. Pot sa merg cu albina aia prin aer? sau doar dau cateva clickuri si fac un puzzle? :smile:

din imagine se pare ca tu controlezi albinuta si zbori din floare.n floare…aduni puncte…
iar -Conexiune la internet: nu se admit lucrari aduse pe HDD si nici cele accesibile doar prin Internet!

DubluDi

din imagine se pare ca tu controlezi albinuta si zbori din floare.n floare...aduni puncte...[/b]



"Din floare-n floare ca o albinutza vrei sa zbori". :laughing:

@ dubludi
dude, conexiunea internet era pt acces baza de date centrala… nu pt a-mi rula softu pe web…

@ blue_veek - grafica nu e 3d … e doar o transformare de coordonate 3d in 2d. dar albinuta e modelata 3d si obiectele din jur, la fel.

din pacate, n-am putut sa pun un demo … problema la inscriere… pot sa va dau linkuri www.kinder.ro/beezy , www.kinder.ro/indelicent