King Typer - Educational - Argeș Alt județ - Lucrari 2020 Nationala

Informatii generale

Descriere

King Typer este un website creat pentru concursul infoeducatie, iar scopul principal al acestui website este sa concureze cu alte website-uri pentru touch typing care au design-uri vechi, UX rau sau chiar ambele, si sa devina un mediu placut pentru oamenii care vor sa isi exerseze touch typing-ul.

Website-ul are un mic guide, pe pagina principala, care explica bazele touch typingului si ofera cateva sfaturi pentru cei care inca nu stiu cum sa foloseasca aceasta tehnica de scris la tastatura.

Pentru etapa nationala am reusit sa implementez impreuna cu colegul meu, API-ul pe care l-am folost pentru conturi, stocarea textelor, a tutorialelor, ultimele meciuri ale playerilor si multe altele
care pot fi observate in profil, dashboard, pagina de tutoriale, meciurile multiplayer, scoruri recente, login/register, forgot password. De asemenea am implementat si o tema pentru noapte care poate fi schimbata din profil.

Website: https://king-typer.herokuapp.com/

Tehnologii

Acestea sunt principalele tehnologii folosite pentru crearea aplicatiei:

Emotion
Koa
React
Typescript
Knex
Postgresql

Website-ul este hostat pe heroku.

Mai multe detalii in documentatia repository-ului.

Cerinte sistem

Cerinte sistem
Ultima versiune a websiteului a fost testata fara probleme pe un laptop mai slab al meu si merge fara probleme.
Un lenovo ideapad 100S:

Intel® Atom™ Z3735F Processor
2GB DDR3L 1333 MHz RAM

Realizatori

Victor-Iulian Sandu

  • Scoala: Liceul Teoretic “Ion Barbu” Pitesti
  • Clasa: 11
  • Judet: Argeș
  • Oras: Pitesti

Brandon Howe

  • Scoala: Morris Hills Academy of Math Science Engineering
  • Clasa: 9
  • Judet: Alt județ
  • Oras: Morris Plains

Screenshots