Mai multi participanti la o lucrare

Sunt curios pentru ca am aflat ca daca doi elevi lucreaza la doua proiecte, nu trebuie sa plateasca niciunul, dar daca lucreaza la un singur proiect atunci unul trebuie sa plateasca. A fost intotdeauna asa? Si la lucrarile cu mai multi de doi participanti, care sunt destul de multe?

Din cate stiu nu este necesar sa fie amandoi prezenti atunci cand se prezinta. Daca un proiect avea 4 elevi atunci toti cei 4 ar fi trebuit sa fie prezenti? Poate intr-o echipa este ceva de gen: Un programator, o persoana de se ocupa de design, si 2 persoane pentru: localizator si pentru suc. Daca ar fi fost decontat automat cei care erau doaro o singura persoana in proiect ii convenea sa isi invite un bun coleg impreuna ca sa se plimbe si el. De exemplu puteti sa impartiti pretul la doi, astfel incat sa fie mai usor pentru cel de al doilea. Cred ca din prima editie a fost asa, ca s-ar fi produs ceea ce am zis eu.

attila3453

Sunt curios pentru ca am aflat ca daca doi elevi lucreaza la doua proiecte, nu trebuie sa plateasca niciunul, dar daca lucreaza la un singur proiect atunci unul trebuie sa plateasca. A fost intotdeauna asa? Si la lucrarile cu mai multi de doi participanti, care sunt destul de multe?


La concurs participa TREI ELEVI dintr-un judet. Comisia judeteana hotaraste cine sunt acestia. Corect este sa castige lucrarea si nu persoanele. In asa fel, daca sunt trei lucrari in ordine, vor participa trei reprezentanti!

Va doresc succes!