... mijloace de distractzie

Sincer sa fiu eu iubesc foarte mult muntele shi chiar daca tabara este de informatica banuiesc ca o sa fie ceva mijloace de distractie nuh? (in program zice ca in fiecare seara o sa fie discoteca shi filmoteca … shi ca o sa fie shi o drumetzie). Ca sa spun direct … aaaa … am o traditzie cand ma duc undeva pe munte sa iau cu mine shi o chitara sa inveselesc atmosfera (credetzi-ma ca am reushit sa scot oameni din depresie cu acest instrument) … ma intrebam daca are cineva prin tabara aia o chitara … m-ar ajuta sa ma relaxez. :wink:



P.S. :flushed: … prinde bine la fete.

sall … ar mai fi un amanunt … oarecum important … vine vreo fata p’acolo la galaciuc? :stuck_out_tongue: :smiley:

Ca bine zici … ar trebui sa vina ceva fete ca fara nu iese piesa :laughing: !

Ok…11 fete, mai precis. Ieri am numarat 142 participanti.

Ar fi excelenta o chitara, serios. Spirit montan. Te acompaniez cu fluierul :bulb: :smile:



Sunt fata, :flushed: [/i]

Uuuu, ce avataaaaar !!

Pe atat de frumos avatar-ul pe atat de frumoasa shi fata ?? (… pls o poza) :sunglasses:

AREEEEEEE CINEEEVAAAAAAA OOOOOO CHITARA PRIN GALAAAAACIUCCCCCC ???

Chitaristul de valoare vine cu chitara de acasa… :smile:

Poate vor avea cei care vor sta cu cortul acolo :smiley: ( daca va fi cineva )

Pe atat de frumos avatar-ul pe atat de frumoasa shi fata ?? (… pls o poza)

BlackKiss …hm …trust me… e mult mult mai frumoasa decat avatarul ala …si in leg k chitara …cat de bine sti sa cantzi ? si ce ? sper ca nu latino si d`alea…ca alea omoara o chitara rece … hotel cosmigiu sti ? :smiling_imp:: sau alte melodii de cantat cand esti beat :sunglasses: ?

nu de alta dar sa stiu daca am cu cine canta … k daca chiar ma plictisesc … ma pun la voce … pune pe unul sa bata in butuci …si avem formatzie … de forestier :smile:)

mitza
Pe atat de frumos avatar-ul pe atat de frumoasa shi fata ?? (... pls o poza)
BlackKiss ...hm ...trust me... e mult mult mai frumoasa decat avatarul ala


:laughing: :laughing: am trait s-o vad si pe asta. :laughing: :laughing:
desi nici Beth Ostrosky nu primeste asa complimente, tot NU o sa va cred pe cuvant :unamused: ...

Ma … cum sa zic … ash aduce chitara mea dar daca este una la Galaciuc nu ash duce-o shi pe a mea ca nu shtiu inca care este mijlocul de transport (cu “hummer”-ul profului sau cu “TGV”-ul romanesc) shi daca merem cu “hummer”-ul s-ar putea sa incomodeze o chitara printre atatea lazi de “bere” shi “top modele din Frantza”. :hankey:

Avand in vedere ca shtiu sa cant la chitara de un an … inceputul mi l-am facut invatzand folk shi cantece de munte deci implicit cantece potrivite pentru betzie. Piesele mele preferata sunt “Hotel Cismigiu sau Hotel California” (pot canta in 2 game diferite piesa), “Apa de Izvor” catata pe 3 voci : solist, shi 2 fete care sa urle partea cu “aaaa aaaa aaaa” pozitzionate in stanga shi respectiv dreapta (efect stereo :smiley:) … momentan detzin o chitara electrica shi invatz piese de la Nirvana, Blink 182, Metallica, Iron Maiden etc.

Stii sa canti " Ce nasoala esti" ? :laughing: :laughing: :laughing:

“Ce nasoala eshti nu te-ash … sa-mi plateshti / … / Sa-mi dai banii cu carutza nu tz-ash arata … / … / De cand mata te-o facut tu intruna … / … / Si te invartzi in jurul … ca Apolo-n in jurului lunii / … / Ai parul ca coada vacii cand te vad mapuca … /”



Cred ca o shtiu :laughing: , e un cover destul de reushit de la “In The Sumertime”.

BlackKiss … auzi …care ar fi probabilitatea sa0tzi aduci chitara electrica ,… e mai rezistenta ca aia … rece … si care ar fi probabilitatea sa inchesui si un distors prin rucsac …sa te joci putizin k electrica pe akolo …

Daca ash aduce electrica cu mine … trebuie sa aduc shi procesorul de efecte, shi boxa monitor, shi o droie de cabluri … shi nu cred ca le convine la organizatori sa vada mai multe scule audio decat computere … mai bine o chitara rece, cateva blonde (beri shi fete) shi cantece de petrecere … e mult mai cool.

Mai sunt situatzii cand vrei sa cantzi shi nu ai langa tine o priza:

1. Pe autocar … enervand shoferul :smiling_imp::

2. Langa focul de tabara cu 20 de prieteni ametzitzi :laughing:

3. In poenitza cu o domnishoara … recitand din Vama Veche :flushed:

… am facut rost de chitara rece (clasica), o sa vin cu ea in tabara. Nu va suparati nu ?

BlackKiss

... am facut rost de chitara rece (clasica), o sa vin cu ea in tabara. Nu va suparati nu ?



da, ma supar! :laughing:

eu iau clapele lu frate-mio, vine cineva cu niste toe, un bass si dam cocnert :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

ne mai ramane vocea … te oferi floppy ? :fearful:

poate pt black/death…

Floppy

poate pt black/death...


sweeeeet ..... ne mai trebe o voce feminina. :smiley: