My home from New York - Multimedia - Timiș - Lucrari 2015 Nationala

Informatii generale

Descriere

Proiectul meu “My home from New York”, reprezinta un apartament de lux din New York, care are tot ce ii trebuie unui om pentru a duce un trai frumos.
Aceasta locuinta este destul de spatioasa. La intrare este living-ul care este urmat de o bucatarie destul de mare si eleganta.In partea stanga a living-ului la intrarea pe usa de sticla este biroul de lucru.In partea stanga a bucatariei este un mini-hol care duce la 2 usi:o usa duce la baie, iar cealalta duce in dormitor.
In dormitor este o oglinga, iar in spatele acestei oglinzi se afla o camera secreta care este dotata cu un iMac foarte performant si mai este dotata cu dulapuri cu munitie si arme: pistol, pistol-mitraliera, doua cersiuni de M4A1, un Grenade Luancher si un Minigun (versiunea pentru elicopter).

Tehnologii

Pentru realizarea acestui proiect am folosit programul Cinema 4D r14.
Am randat imaginile finale la o calitate foarte ridicata, am folosit rezolutia 1920x1080.
Pentru marigini fine am ridicat anti-aliasing-ul la “best”.
Am folosit Ambient Occlusion pentru umbrele din colturi, acest efect contribuie foarte mult la realistica imaginii, si am mai utilizat la unele lumini Ambient Illumination pentru o lumina optima.
Pentru materialul de sticla am folosit o opacitate de aproximatic 96 % si am folosit un indice de refractie de 1,5 pentru a fi exact ca o sticla din viata reala.
La materialele care contin relexie am adaugat ptin Blur pentru realistica.

Cerinte sistem

Pentru redarea imaginilor finale este necesar:
-Windows Photo Viewer

Pentru redarea intregului proiect este necesar Cinema 4D r14 instalat.

Realizatori

Alex Tirdea

  • Scoala: Liceul Teoretic Jean L. Calderon
  • Clasa: 10
  • Judet: Timiș
  • Oras: Timisoara

Screenshots

Evident, ca sa duci un trai frumos, iti trebuie un pistol si o camera de supraveghere in dormitor… Ce mai viata! Ca sa fim constructivi, imi place creatia 3D…