myServerSide.com - Web - Constanta - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Constanta

Descriere

myServerSide.com este un director de web scripturi PHP si o zona de suport pentru tutoriale si articole centrate pe acest limbaj de scripting.

Facilitati:

Optimizat pentru motoarele de cautare

Sistem de voting securizat. Asigurarea validitatii punctelor de rating se realizeaza prin verificarea adresei de IP, prin CAPTCHA, prin cookie si, la alegerea administratorului, prin compararea trendurilor de vot al unui anume script inscris in director pe un interval de timp.

Ordinea scripturilor in director este determinata in primul rand de “Ranking points” - puncte ce se calculeaza in functie de voturile primite de scriptul respectiv si de vechimea in director. Aceste puncte pot fi de asemenea cumparate prin PayPal pentru a obtine expunere mai mare.

myServerSide.com va dispune si de un Script Installer, un element de noutate pentru un website de acest tip. Utilizatorii myServerSide.com au optiunea de a instala pe siturile lor un script “Instalator”, unealta prin care myServerSide.com poate facilita descarcarea scripturilor listate in director direct pe siturile clientilor

Tehnologii

PHP, JavaScript, MySQL

Cerinte sistem

Apache 2 cu mod_rewrite
PHP 5.2.5
MySQL 4.1

Realizatori

Dumitrache Andrei

  • Scoala: C.N. Mircea cel Batran
  • Clasa: 11C
  • Judet: Constanta

Screenshots


Am intrat si eu pe http://www.xpression-news.com/ . Din cate am vazut este homepage-ul ,nu? Am si eu o intrebare. Tu o sa prezinti versiunea free sau cea profesional care costa 15$ ?

Deocamdata asta e homepage-ul. myServerSide.com e cam outdated. Nu am apucat sa pun ultima versiune a sitului la care lucrez pe acel domeniu.

Practic, nu exsita nicio diferenta de programare sau interfata intre versiunea free si cea pe bani. Clientii mei inregistrati platesc doar acel cod de licenta care le permite scoaterea link-ului generat de script in footer, care este verificat periodic de catre situl meu.

myServerSide.com va rula, la concurs, cu un cod de licenta. Dupa lansarea directorului, voi lasa acel “Powered by” acolo pentru a aduce vizitatori si catre Xpression News, sursa mea actuala de venit. Oricum, lucrarea pe care doresc sa o prezint este situl in sine, ma voi concentra mai putin pe scriptul de news blog. Initial am vrut sa intru cu Xpression in competitie dar am observat ca mai are cineva un CMS inscris

:smile:) Eu sunt cu CMS16. Anyway, am tras versiunea free si ma mai uit pe ea :wink: