Mythos MS - Soft - Braila - 2007 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Braila

Descriere

Acest program este o platforma educationala pe tema mitologie. Pe langa functiile de baza pe care un soft educational le presupune, Mythos dispune si de o pagina de stiri si un forum asociat, dar si de posibilitatea de a raporta un eventual bug. O atentie deosebita este acordata interfetei, pentru a face programul accesibil oricarui tip de utilizator(experimentat sau nu). Publicul tinta nu este strict delimitat la profesori, sau elevi, ci este destinat utilizarii acasa.

Tehnologii

Macromedia Flash 8, PHP, MySQL, XML, PSP XI, mdm ZiNC

Cerinte sistem

Frecventa procesor: 800 MHz;
Memorie RAM: 128 MB;
Optional, conexiune la internet (pentru a beneficia de toate functiile :> );

Realizatori

Simionescu Mihai

  • Scoala: C.N “Nicolae Balcescu”
  • Clasa: XI
  • Judet: Braila

Rais Alexandru

  • Scoala: C.N “Nicolae Balcescu”
  • Clasa: XI
  • Judet: Braila

Screenshots



Care este secretul de stat si ce functie foloseste conexiunea la internet?

secretul de stat il constituie mai multe functii pe care nu ne hotaram daca sa le pastram sau nu, asa ca am decis scurt si simplu sa nu le aratam pana cand vedem ce facem cu ele, insa iti pot spune ca, printre altele, conexiunea la internet este folosita pentru o forma de update, dar si pentru niste stiri scurte, care, crezi sau nu crezi, au relevanta pentru acest soft. :smiley:



imi cer scuze pentru doza de mister, insa e datorat indeciziei. pana una alta, pe tine cumva te cheama simionescu daniel? :smiley: . nu de alta, dar pe stimatul meu coleg il cheama la fel

Rapier_GV

imi cer scuze pentru doza de mister, insa e datorat indeciziei. pana una alta, pe tine cumva te cheama simionescu daniel? :smiley: . nu de alta, dar pe stimatul meu coleg il cheama la fel



Nu, trebuia ?:)

noh, am vazut ca esti din galati si eram curios :laughing: