Oscilatii mecanice - Soft - Bucuresti - 2006 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Bucuresti

Descriere

Soft educational realizat avand la baza programa clasei a 11-a.

Tehnologii

Flash

Cerinte sistem

cerintele pentru flash 8

Realizatori

Bujor Alexandru

  • Scoala: CNI TUDOR VIANU
  • Clasa: 10
  • Judet: Bucuresti

Chiperi Matei

  • Scoala: CNI TUDOR VIANU
  • Clasa: 10
  • Judet: Bucuresti

Screenshots

ca sa fiu in ton cu colegii dinainte:

e un material de “fabrica” facut la comanda?

deja vu, deja connu…

Se pare ca am vorbit prea devreme…

“fabrica” continua…

Programul prin ce sau cum interactioneaza cu utilizatorul? inafara de acel test final?

Ce ati zice sa faceti niste simulari interactive, cu niste oscilatoare armonice, compuneri de oscilatii, cu magnitudini si frecvente date de utilizator? Ar fi mult mai sexy :laughing:

Ce sa mai zic ca ar fi fost superinteresant sa fi avut card de achizitie si care sa preia ceva date din exterior… Treaba asta trebuia sa fie in programul de dotare licee, dar banii s-au dus pe altele…

Imi cer scuze ca nu am raspuns inca la intrebari. motivul este simplu, am fost plecat la tara =)) . Asa ca raspund rapid la ce am “scanat” eu. Softul include si simulari ci grafice & stuff. acestea sunt interactive (parametrii real-time). De asemenea testul final este alcatuit din elemente care se regasesc si in textele de fixare. Daca e material la comanda? nu prea. adik nu asa i-as spune eu. in principal pentru ca am lucrat destul de putin cu profesorul. De asemenea am incercat sa il facem cat mai “implementabil” pentru scoala, urmarin programa. Promit sa intru mai des sa raspund si altor intrebari.