Pagina prezentata de pe internet

O mica intrebare: se pot prezenta paginile live?

Site-ul facut de mine va fii utilizat pana atunci de cei pentru care l-am facut si va arata mult mai bine cu content-ul la zi si in plus cred ca utilizat la maxim va scoate ce e mai bun din el. Voi aduce si sursele pentru a nu crea nici o problema.

http://infoeducatie.ro/ - ultima lista , item-ul 3
nu se admit lucrari aduse pe HDD si nici cele accesibile doar prin Internet!


Va trebui sa vi cu tot site-ul si sa il instalezi pe calculatorul de pe care se va prezenta la sectiunea pagini web.

Scrie “DOAR pe internet”. Adica vii si prezinti Google ca sursa :laughing:

Eu voi avea si sursa :stuck_out_tongue: + voi arata cum functioneaza scriptul de radio live. Pentru asta am nevoie de conexiune la internet.

Lucrarile la web se instaleaza pe calculator pentru a putea analiza mai atent functionalitatile si modul de programare fara a fi dependent de disponibilitatea accesului la internet sau de banda.

Astfel avand o componenta de live streaming care, daca nu o poti instala usor , vei prezenta doar acea parte pe internet si la cerere vei arata sursele.

Dar restul site-ului va trebui sa fie functional pe calculatorul de pe care vei prezenta.

Imi pare rau dar nu mi se pare un argument bun faptul ca ai nevoie de internet pentru live streaming si atunci vrei sa prezinti tot site-ul online.

Nu e asta nici o problema. Voi prezenta de pe localhost :smile:. Nu trebuie sa te ataci in halul asta. Doar am intrebat.

Eu am zis ca ar fi fost exploatat la maxim “live” decat de pe localhost.

Nu mi se pare ca m-am “atacat” :smile: .
Ti-am raspuns la intrebare si mi-am argumentat raspunsul.

Ah…sorry pentru raspunsul de azi-noapte :smile:. Era deja 2 si ieri nu am iesit deloc din casa stand sa lucrez la proiect. Vedeam numa clase si functii la ora aia :smile:.

Ok…voi prezenta de pe localhost folosind doar sursa audio de pe net.