PAINTBALL - Web - Suceava - 2009 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Suceava

Descriere

Un site de prezentare, facut intr-un mod placut si foarte accesibil. Ofera posibilitate utilizatorului sa obtina informatiile dorite rapid fara a folosi un search sau un site map. Subiectul ales reprezinta una din pasiunile si placerile multor persoane. Fiind foarte simplu de utilizat, orice persoana poate folosi in mod instinctiv acest site. Site-ul prezinta o galerie CoolIris compatibila chiar cu sistemele care nu dispun de acest plugin instalat si de o galerie secundara animata de un milkbox.

Tehnologii

Adobe Photoshop CS3, Dreamweaver,Flash,Xhtml,PHP,Javascript,

Cerinte sistem

Un PC pe care sa ruleze flashplayer de la versiunea 8.0 in sus si un proiector cu rezolutie buna

Realizatori

Lazar Cristian

  • Scoala: C.N. Stefan cel Mare Suceava
  • Clasa: X
  • Judet: Suceava

Coman Alexandru

  • Scoala: C.N. Stefan cel Mare Suceava
  • Clasa: X
  • Judet: Suceava

Screenshots


milkbox si CoolIris sunt luate de pe net?

Da razvan coolirisul si milkboxul sunt luate de pe net. Lucrez momentan la o galerie flash. Dupa ce am sa o termin cred ca am sa o folosesc in locul collirisului sau poate chiar in paralel. Am sa vad ce solutie am sa gasesc. Deocamdata am fost multumit de cooliris. :smile: :smile: :smiley:

dar nu vei fi punctat daca le vei folosi,nu se puncteaza decat ce e scris de tine

Grafica mi se pare foarte potrivita cu continut, ergonimica si atragatoare. O idee ar fi sa implementati un shoutbox

multumim pentru Feedback… oricum site-ul in stadiul actual este strict ca idee, urmeaza “sa-i dam viata”…

Nota 10 pt grafica :smile:
Nota 11 pt subiect :smiley: