PiataTerenuri - Web - Dolj - 2011 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Dolj

Descriere

PiataTerenuri este un website ce permite adaugarea de anunturi publicitare de vanzari terenuri. Site-ul ofera de asemenea posibilitatea de a vedea statistici in functie de anunturile adaugate, de a folosi o cautare avansata a anunturilor, de a afla pretul terenurilor dintr-o anumita zona, de a vedea evolutia preturilor dintr-un judet, etc…

Tehnologii

HTML,CSS(3), javascript (jQuery,AJAX), PHP, MySQL, Google Chart API,CRON JOBS

Cerinte sistem

Web Browser: IE 8+, FireFox 4+, Safari, Opera 10+.
Recomandat: Google Chrome 12+.

Realizatori

Buleandra Cristian

  • Scoala: Colegiul National “Fratii Buzesti”
  • Clasa: XI
  • Judet: Dolj

Screenshots



Simplu, elegant, frumos :smile: Foarte bine ca l-ai si pus in practica!

Felicitari!

Multumesc, insa mai am mult de lucrat la el :smiley:

Ar fi frumos sa putem vedea o statistica suprafata/pret , de exemplu unde ar fi cel mai ieftin metru patrat de pamant, de exemplu pentru agricultura nu te intereseaza sa il iei in centrul orasului, ci cat mai ieftin posibil si sa anumiti parameteri.
Search cu aproximari de exemplu suprafata intre x si y.
Deasemenea pe harta tarii ar trebui un jetcolor pentru a vedea calitatea/pretul pamantului.

Da, am scris si in prezentare ca o sa fac asta.

Search-ul cu "suprafata sau pret/mp intre x si y este implementat deja.

Momentan lucrez la pagina cu anunturile, adaug posibilitatea de a vedea alte anunturi asemanatoare din aceeasi regiune. Urmatorul pass este sa lucrez la o cautare instant pentru aflarea pretului dintr-o anumita zona.

As face mai multe statistici cu Google Chart API insa varianta Flash se misca foarte incet iar cea SVG nu suporta markere pentru a delimita judetele din tara.

Am mai fi interesant eu imi personalizez un cont pentru a primite news-uri dupa anumite filtre. De exemplu: Pe mine ma interseaza un teren in zona X cu suprafata Y si pretul <= decat Z atunci sa-mi trimita un mail, pe adresa de email sau un sms. Si desigur metoda de dezabonare

Da, e buna ideea. Probabil daca o sa am timp o sa o implementez :smile:

updated:
->fixed some IE bugs
->am adaugat coloana cu “anunturi similiare” in pagina cu un anunt
->am modificat putin CSS-ul a.i. sa fie arate mai bine

Working on:
Finalizarea sistemului de plata prin SMS pentru anunturi premium.