Platforma de stiri automatizata - Web - Iași - Lucrari 2017 Nationala

Informatii generale

Descriere

Aceasta platforma permite oricarui om sa isi creeze propria platforma de stiri sau continut pe care sa o monetizeze prin postarea de reclame de la diversi furnizori. Kit-ul contine: un site ce e capabil de a prelua stiri si continut text, video si audio de pe diverse surse, o aplicatie mobila iOS si o aplicatie mobila Android.

Tehnologii

Pentru realizarea acestui kit am imbinat 4 limbaje de programare cunoscute: JS si PHP pentru partea de web si API, swift3 pentru iOS si Java pentru Android

Cerinte sistem

Un server cu minim 1GB ram si procesor dual core.
Cont de iOS developer
Cont de Android developer

Realizatori

David Burcovschi

  • Scoala: Liceul Teoretic de Informatica Grigore Moisil Iasi
  • Clasa: 11
  • Judet: Iași
  • Oras: Iasi

Screenshots

Ar fi recomandat sa commitui sursa proiectului pe un repository git intrucat versionarea proiectului este inclusa in criteriul de jurizare.

In fiecare pagina ai in footer: Designed by: D>Soft cine este http://d-soft.ro ?

Componentele web cu tehnologiile ( swift3 pentru iOS si Java pentru Android ) nu intra in criterile de jurizare ale categoriei web deci nu vor putea fi jurizate.


Robert Colca - Comisia Web

D>Soft este afacerea mea. Mereu ma semnez cu ea. Este vreo problema?

Salut,
Am vazut ca prestezi servicii, de ce nu sunt nicaieri afisate date fiscale ale firmei si cum emiti factura fiscala pentru servicile prestate?

Am facut recent PFA urmeaza sa postez datele nu am avut timp sa o fac.

Nu am primit sursele tale astazi pana in ora 21:00, te asteptam la cabana juriului cu sursele proiectului pe un stick dupa 21:30