Pludo! - Soft - Mehedinti - 2010 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Mehedinti

Descriere

Pludo! este un manager de descarcari gratuit, cu o interfata simpla dar atragatoare. Scopul principal al programului este descarcarea de pe siteurile de partajarea a fisierelor video/audio (ex. Youtube, Vimeo), dar datorita suportului pentru pluginuri, orice utilizator poate personaliza programul in functie de necesitati, avand la dispozitie o gama destul de larga de pluginuri din care sa aleaga si bineinteles posibilitatea de a-si crea propriile pluginuri.
Pe scurt, programul este o alternativa gratuita la programe ca de exemplu YouTube Downloader, care adauga toate facilitatile prezente intr-un manager de descarcari (pauzarea unei descarcari, limitarea vitezei pentru a salva banda, posibilitatea de a descarca mai multe fisiere in acelasi timp etc), facilitati necesare unui astfel de program care insa nu sunt inca implementate in programele de acest tip (din cercetarile mele).

Tehnologii

.NET Framework

Cerinte sistem

Windows 7
.NET Framework 4.0
Access Database Engine 2010
Conexiune la internet

Realizatori

Agape Mihai

  • Scoala: Colegiul National “Traian”
  • Clasa: XI
  • Judet: Mehedinti

Screenshots

Salutare batran prieten! Vad ca in final programul arata foarte bine.
Iti zic de pe acum multa bafta la concurs pentru ca dupa cum stii eu nu mai pot ajunge!

Aplicaţia deţine şi un formular prin care se pot administra şi instala noi pluginuri direct de pe site-ul produsului. Cum acest site nu este încă hostat undeva, voi avea nevoie şi de un server web pentru a demonstra facilitatea. Îmi cer scuze, sper ca nu va deranja pe nimeni ca am uitat sa menţionez iniţial.

[Offtopic]
Merci de urări, multa baftă cu facultatea!