Poveste de seara - Multimedia - Timiș - Lucrari 2016 Nationala

Informatii generale

Descriere

Acest film are un mesaj antidrog deoarece tentatile nocive la varsta adolescentei sunt foarte mari.
Un adolescent sportiv datorita anturajului ajunge sa consume droguri care i-au transformat viata intr-un cosmar. Dar si-a dat seama de greseala si acum se bucura cu adevarat de viata.

Tehnologii

Filmul a fost filmat cu telefoonul mobil, in cazul meu un LG G3 D855 32GB, caruia i s-au facut cateva modificari.
Telefonul a fost root-at, apoi a fost instalat un mod pentru camera incat acesta putea sa filmeze la rezolutie 4k 30fps cu un bitrate de 100mb. Acest lucru a facut filmarile mult mai clare, dar a creeat fisiere pe masura.
Toate partile pe care le-am inclus in video au fost micsorate la rezolutia de 720p pentru a le putea edita mult mai fluent.(Nu aveam resursele hardware necesare pentru a putea edita integral filmul la rezolutie 4k fara sa imi arate laptop-ul “Not Responding”).
Tot acest procedeu de filmat in 4k si apoi convertit in 720p a facut calitatea video mult mai buna decat daca filmam integral in 720p.
Toate fisierele pe care le-am inclus in film au fost convertite si editate in Sony Vegas Pro 13(Build 453) 64-bit.

Cerinte sistem

Orice player care suporta extensia mp4.

Realizatori

Darius Gabriel Dorobantu

  • Scoala: Liceul teoretic “J.L.Calderon”
  • Clasa: 9
  • Judet: Timiș
  • Oras: Timisoara

Screenshots