Probleme la inscriere? @ 2011

Aici ne puteţi scrie atunci când întâmpinaţi probleme la înscrierea unei lucrări.

Inca putin, asteptam un numar mai mare de participanti ca sa activ un batch intreg de conturi.
Maine seara cel tarziu vei primi email.

Toate conturile pentru participantii la sectiunea web au fost create.
Incercati sa uploadati lucrarile pana pe data de 29 Iulie 2011 urmarind tutorialul de aici: http://vimeo.com/13624845

Daca nu ati primit email sau aveti probleme cu contul va rugam sa ne contactati la mihai.oaida [at] gmail.com si bc.gaza [at] gmail.com .

Am cautat dar nu am gasit, cand este ultima data de inscriere a proiectului?

dl. Emil Onea:

Data limita de inscriere este 24 iulie. Nu uitati ca este obligatoriu sa aveti vizibile lucrarile si sa va inscrieti in formularul administrativ care are link pe prima pagina.

Succes!


Mai multe informatii in topicul aceasta viewtopic.php?f=8&t=98390

Salut!
Am inscris lucrarea acum o zi (lucrarea este inscrisa in ambele formulare) si inca nu am primit mail-ul cu datele de conectare si ce mai trebuia sa fie pe acolo.

Acum eu nu stiu daca ar trebui sa dureze mai mult de o zi pentru ca mail-ul sa fie trimis pe adresa furnizata…cel putin in anii anteriori am primit destul de repede.

Ma poate lamuri cineva va rog frumos?
Thx :smiley:

Ultimele conturi de la web au fost activate. Ar fi trebuit sa primiti email cu datele pentru utilizarea contului.

Daca nu doriti sa asteptati pana se propaga DNS-ul puteti face in urmatorul mod:

1. Deschideti fisierul C:\windows\system32\drivers\ect\hosts ca administrator. Daca folositi Linux deschideti: /etc/hosts

2. Adaugati urmatoarea linie:
83.246.1.50 domeniul_tau.web2011.infoeducatie.ro
Unde domeniul_tau este domeniul lucrarii voastre.

3. Restartati sistemul.

Atentie termenul limita este: 22.07.2011!

Trebuie sa te inscrii in amandoua locurile. Un formular este pentru inscrierea pe site, iar celalalt (cel din Google Spreadsheets) este pentru alte informatii necesare in tabara.

Bogdan

Formularul spre care exista un link pe pagina principala este cel oficial, si trebuie sa ne inscriem doar acolo, sau trebuie sa ne inscriem si pe cel de la rubrica de participanti?

Imi cer scuze, am corectat.
Am observatia sa scrieti respectand sintaxa frazei si regulile de scriere a numelor proprii…

Multumesc pentru intelegere

Nu exista clasa a XI-a in formularul de la google.

Si totusi, cand vom putea uploada lucrarile?

Cand va fi total functional subdomeniul primit? Au fost perioade in care se incarca si perioade in care nu. Deci?

Mie unul vad ca nici nu imi merge subdomeniul si nici nu am primit datele de conectare

Au fost cateva persoane care nu au primit emailul cu datele de contact pentru host.
Daca mai sunt persoane in aceasta situatie va rog sa ne contactati la emailurile de mai sus.

Data limita de urcare a lucrarilor pe host este 29 Iulie 2011.

Eu inca nu am primit datele de logare pentru a urca proiectul pe server. Ma refer pentru lucrarea Online “Me”