Queen Romania - Web - Bucuresti - 2006 Nationala

liquidsnake
Legat de css inline si alte artificii d-astea.. juriul chiar se va uita la asa ceva?!
Probabil ca nu.


Da, ne vom uita!
Unul dintre criteriile de jurizare vizeaza si corectitudinea/modul de folosire a tehnologiilor web. Se puncteaza lucruri precum aderarea la standarde si recomandari W3C, best practices, compatibiltate cu diverse browser-e si platforme, modul in care e gandita si conceputa aplicatia, securitate, performanta, scalabilitate samd.


Retineti insa ca bucataria/partea tehnica nu este un criteriu decisiv!
Alte criterii vizeaza continutul, functionalitatea, uzabilitatea, design-ul, utilitatea si inovatiile aduse.
twins

Din pacate asta e o boala des intalnita la cei care se claseaza pe locuri bune la Galaciuc. Tin minte ca acum 2 ani au fost niste baieti din Hunedoara care au luat locul I la Infomatrix si au venit cu pretentii mari si la Galaciuc. Aici nu au mai luat acelasi loc si au fost foarte nemultumiti.



Mentalitatea asta se intalneste cam peste tot. Nu doar la Galaciuc, sau printre premiantii de anii trecuti. Am vazut si eu un caz din asta la concursul "Grigore Moisil" de la Lugoj. E tot national. Niste tipi, de la Iasi cred ca erau, au venit cu pretentii. Au comentat destul de aiurea la prezentari, ba chiar nu ii lasau pe concurenti sa prezinte, ii tot intrerupeau cu observatii. De stiut, stiau meserie, se putea observa. Insa nu au castigat, au castigat altii :wink: , din Timisoara, niste baieti cu un director, ceva de genu asta...

Asta am povestit-o ca fapt divers, nu ca amenintare. Nu viza pe nimeni de pe forum. Noi ne respectam adversarii :smiley:

Consider ca este un site la care s-a muncit cu pasiune. Cunosc criteriile sectiunii “Pagini Web” (care, apropo, are un nume cam invechit, prezentam si aplicatii web, nu doar “pagini”!), iar daca la criteriul “Programare” site-ul are un deficit, nu incape indoiala ca la capitolul “Continut” site-ul Queen Romania bate poate cel putin jumatate din participantii la aceasta sectiune.



Le urez succes in continuare realizatorilor si ne vedem in tabara!

Bogdan

Consider ca este un site la care s-a muncit cu pasiune. Cunosc criteriile sectiunii "Pagini Web" (care, apropo, are un nume cam invechit, prezentam si aplicatii web, nu doar "pagini"!), iar daca la criteriul "Programare" site-ul are un deficit, nu incape indoiala ca la capitolul "Continut" site-ul Queen Romania bate poate cel putin jumatate din participantii la aceasta sectiune.

Le urez succes in continuare realizatorilor si ne vedem in tabara!



Multumim mult, Bogdan!

Si noi iti dorim succes cu proiectul tau! Spre deosebire de al nostru, al tau exceleaza la partea de programare... Impreuna, am face o echipa de milioane :wink:

Sa ne vedem cu bine la Galaciuc! (Apropo, vine si Maria, am vorbit cu organizatorii) :smile:

R.I.P.

Un moment de reculegere pentru cele 6 post-uri grabit aruncate in discutie

Fie ca sangele varsat sa nu fie in zadar.



mihneasim

eu vin cu boxe si acumulatori :laughing:


Bulishor

cool, ne mai trebuie un subwoofer de 2000W si gata :laughing:


Anonymous

nu cu boxe…cu casti…ca nu toata lumea moare dupa queen…ok?


Professor_Khaos

Try Metallica :smiling_imp:: :smiling_imp:: :smiling_imp::


Anonymous

apocalyptica


Anonymous

green day rulz! :stuck_out_tongue:

Mega_Bytu

wow, da la ce ai folosit C++?

Eu am mai folosit in realizarea siteului: Windows, Command Prompt, ping, tracert si altele, si bara din Windows, din cand in cand si Task Manager cand se mai bloca. :laughing:


bine ca esti tu destept domnule.

:laughing: hai, ca si-a cerut baiatul scuze… Trebe sa il iertati si voi acuma :stuck_out_tongue:

wickedman

R.I.P.
Un moment de reculegere pentru cele 6 post-uri grabit aruncate in discutie ...
Fie ca sangele varsat sa nu fie in zadar.

mihneasim

eu vin cu boxe si acumulatori :laughing:


Bulishor

cool, ne mai trebuie un subwoofer de 2000W si gata :laughing:


Anonymous

nu cu boxe...cu casti...ca nu toata lumea moare dupa queen...ok?


Professor_Khaos

Try Metallica :smiling_imp:: :smiling_imp:: :smiling_imp::


Anonymous

apocalyptica


Anonymous

green day rulz! :stuck_out_tongue:



Nicio problema, noi nu obligam pe nimeni sa asculte Queen. Si da, avem si boxe, si casti :smile:... Chiar cate doua perechi de casti - una de rezerva, ca la ultimul concurs national la care am fost, olimpiada de psihologie de anul asta, mi s-au stricat a doua zi castile si i-am cam chinuit pe colegii de lot cu Queen toata saptamana :smiling_imp:: Dar nu le-a displacut :smiling_imp::