RAW 3D E - Soft - Maramures - 2007 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Maramures

Descriere

Reconstruction of Anciant Worlds in a 3D Environment

Am creat un engine 3D, menit sa redea la o calitate si o viteza acceptabila medii vaste si bogate in detaliu.
In prezent, cu ajutorul lui am creat o lume reprezentativa pentru civilizatia antica Romana.

Tehnologii

Autodesk 3D Studio Max 9.0; Luxology Modo 2.03; Curios Labs Poser 6; Adobe PhotoShop CS2; Directx 9.0c; Visual Studio 2005 SP1

Cerinte sistem

Minim: Procesor 700Mhz; 256 MB RAM; Placa video cu suport Shader Model 2
Recomandat: Procesor 2,4Ghz; 1 GB RAM; Placa video cu suport Shader Model 3

Realizatori

Faur Alexandru Bogdan

  • Scoala: Colegiul National “Dragos-Voda”
  • Clasa: a 11-a
  • Judet: Maramures

Ghitescu-Hrin Alexandru

  • Scoala: Colegiul National “Dragos-Voda”
  • Clasa: a 11-a
  • Judet: Maramures

Mihalache Alexandru Calin

  • Scoala: Colegiul National “Dragos-Voda”
  • Clasa: a 11-a
  • Judet: Maramures

Sas Dragos

  • Scoala: Colegiul National “Dragos-Voda”
  • Clasa: a 10-a
  • Judet: Maramures

Screenshots

Dar screenshoturi adevarate nu puteti pune, please? :unamused:

Din descriere pare foarte interesant proiectul tau (in special datorita suportului pixel shader 2.0). Cum spunea si Jay-C, posteaza un screenshot real.

Proiectul e foarte fain, l-am vazut a judeteana, dar harta Romei, ma refer la detalii, seamana foarte tare cu cea dintr-o prezentare a proiectului Rome Reborn - http://www.romereborn.virginia.edu.

Mega_Bytu

Proiectul e foarte fain, l-am vazut a judeteana, dar harta Romei, ma refer la detalii, seamana foarte tare cu cea dintr-o prezentare a proiectului Rome Reborn - http://www.romereborn.virginia.edu.




ma bucur ca ti-a placut... insa de noua versiune vei fi si mai uimit (cel putin speram)...atat la engine (care a fost odificat complet de dupa judeteana), cat si modele (si acestea suferind o ft mare modificare)...

cat de asemanarea cu acea harta al proiectului universitatii respective... tin sa iti spun ca nu avem nici o legatura cu el si nici macar nu am folosit documentatie din el ... insa in ceea ce priveste asemanarea, eu personal ma bucur, deoarece am ajuns sa respectam in mare realitatea (asa cum au fost cladirile romane pe vremea aceea)...

insa, diferenta dintre noi si ei e uriasa... atat la nivel de model cat si engine si mai ales modul cum au fost facute.

nu stiu ce vrei sa insinuezi cu "dar harta Romei, ma refer la detalii, seamana foarte tare cu cea dintr-o prezentare a proiectului Rome Reborn" ..... te asigur ca toate modelele, tot engine-ul sunt facute 100% de catre noi, si asta va vom prezenta la Galaciuc ... doar asta este ideea acestui concurs, sa ne valorificam cunostintele si capacitatea de a crea ceva singuri..... oricum, vei vedea la nationala ca proiectul va fi pe un CD si vor exista multe alte DVD-uri doar cu stari intermediare (atat ale modelelor cat si engine-ul)...

ca sa raspund cerintelor de screenshot-uri... va rog sa aveti rabdare... va vom prezenta la momentul potrivit pentru noi...