Regulament multimedia

Buna seara. Numele meu este Sabau Silviu si am aflat abia in aceasta seara de acest concurs. Vreau sa ma inscriu la sectiunea Multimedia cu un video, dar am cateva nelamuriri legate de regulament.

  1. Sursele trebuie însoțite de o documentație sau o prezentare de minim 2 pagini și maxim 5 care să descrie succint aplicația împreună cu tehnologiile folosite.

Sursele se refera la proiectul efectiv? In cazul meu videoul?
Ce documentatie este necesara unui clip de 3-4 minute?

2 Orice proiect Open Source va trebui să specifice licența utilizată. Mai multe informații pentru alegerea licenței puteți găsi aici choosealicense.com

Ce inseamna proiect Open Source?
La ce se refera licenta ?

Multumesc

1 Like

Salut Silviu,

Ne bucuram ca vrei sa participi la concurs. InfoEducatie Online este o editie speciala a concursului InfoEducatie dedicata echipelor mixte (fete si baieti).

Daca nu ai o echipa mixta vei putea participa la faza judeteana a concursului si te vei putea califica la nationala. Pentru mai multe detalii cu privire la faza judeteana poti discuta cu profesorul de informatica.

La sectiunea multimedia este putin mai special neexistand surse filmuletul trebuie incarcat pe YouTube. Daca ai o altfel de creatie poti folosi Google Drive pentru a trimite materialele.

De asemenea partea de open source se aplica doar proiectelor care au cod sursa (proiecte software). Mai multe detalii gasesti aici.

Robert