România 20 20 - Web - Hunedoara - Lucrari 2019 Nationala

Informatii generale

Descriere

Am conceput acest site deoarece îmi doresc să retrezesc un sentiment pe care românul din ziua de azi pare să îl fi pierdut și anume patriotismul. Acest site poate fi util pentru cineva care își dorește să afle mai multe despre istoria, geografia și alte detalii ale României și să își testeze cunoștințele despre această minunată țară, iar datorită interfaței plăcute poate fi folosit inclusiv în educație fiind potrivit pentru o oră cu tematica despre țara noastră.

         Patriotismul redă o valoare morală ce cuprinde nu doar iubirea, ci și cunoașterea patriei. Să fi un patriot judicios înseamnă să cunoști istoria, geografia și cultura poporului tău.                                                                          La urma urmei, un mare filosof zicea că: „România este, nu altceva, decât o iubire din care se poate muri.”        

      Site-ul meu este astfel structurat încât să prezinte toate aceste aspecte și în plus vine și cu o mică galerie foto.                   

  Mentionez că sunt peste 100 de file așa că nu am putut să le public pe toate pe GitHub

Tehnologii

HTML5, CSS, JavaScript

Cerinte sistem

Acces la internet
browsere: Chrome, Firefox

Realizatori

Dacian Duleant

  • Scoala: Colegiul Național “Decebal”
  • Clasa: 12
  • Judet: Hunedoara
  • Oras: Burjuc

Screenshots