Site web - Web - Vrancea - 2010 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Vrancea

Descriere

Site-ul Şcolii Generale Bătineşti, comuna Ţifeşti, judeţul Vrancea, site ce se vrea a fi atât pe placul elevilor, cât şi pe cel al părinţilor si profesorilor

Tehnologii

HTML

Cerinte sistem

256MB RAM, PROCESOR 1Ghz, conectare la internet, browser Internet(de preferat Mozilla Firefox), monitor, tastatura, mouse

Realizatori

Miclea Ioan-Dorel

  • Scoala: Liceul Pedagogic “Spiru Haret” Focsani
  • Clasa: X
  • Judet: Vrancea

Screenshots


Ma uitam peste sursa site-ului si am dat peste urmatorul fragment de cod (exceptand celelalte zeci de comentarii pe care sigur nu le intelegi):

<!-- <block6> -->
<table border=“0” cellpadding=“0” cellspacing=“0” class=“boxTable”><tr><td class=“boxTitle”><b><!-- <bt> -->Vremea<!-- </bt> --></b></td></tr><tr><td class=“boxContent”><!-- <bc> --><!-- Continut gratuit oferit de My-Press.ro -->
<!-- http://content.my-press.ro/ -->
<script language=“JavaScript”>
/******************************************
# Autor: Szilard-Erwin Szogyenyi #
# Copywright: http://www.my-press.ro/ #
# Alte contenturi, gasiti la adresa: #
# #
*******************************************
# In schimbul acestui content, va rog #
# introduceti un link catre My-Press.ro #
# #
# Multumesc! #
******************************************/

<!–
var homelocation = “focsani”; // setare localitatea de baza, alegeti din dreapta: arad, bacau, botosani, braila, brasov, bucuresti, buzau, calarasi, campina, caransebes, ceahlau, cluj-napoca, constanta, craiova, drobeta-turnu severin, focsani, galati, gheorgheni, giurgiu, giurgius, iasi, oradea, petrosani, pitesti, ploiesti, prundu, ramnicu valcea, rosiori de vede, satu mare, sibiu, sighetu marmatiei, slatina, slobozia, sulina, talmaciu, timisoara, tirgoviste, vf. omu


Ne lamuresti si pe noi ce-i cu el? :smile:

Nu vreau să fiu răutacios dar lucrarea ta mi-a furat un zâmbet.
În primul rand numele lucrării e inedit, iar alert-ul de pe site
"Am muncit la el! Învaţă HTML şi nu mai da copy paste" e absolut genial.
Ce ascunzi în codul sursa ?

La tehnologii folosite ai mentionat doar HTML.

<script type=“text/javascript” src=“http://widgets.amung.us/colored.js”></script><script type=“text/javascript”>WAU_colored(‘ny0l8et74291’, ‘a3d062000000’)</script></div><!-- </bc> --></div></td></tr></table>

that is NOT HTML!


Deasemenea, ai uitat de o bucata de PHP:

var loc = location.href;

function CheckCookieMeteo(CookieName){
var lf = “\n”;
var CookieString = document.cookie;
var CookieSet = CookieString.split (’;’);
var SetSize = CookieSet.length;
var CookiePieces
var ReturnValue = “”;
var x = 0;
for (x = 0; ((x < SetSize) && (ReturnValue == “”)); x++) {
CookiePieces = CookieSet[x].split (’=’);
if (CookiePieces[0].substring (0,1) == ’ ') {
CookiePieces[0] = CookiePieces[0].substring (1, CookiePieces[0].length);
}
if (CookiePieces[0] == CookieName) {
ReturnValue = CookiePieces[1];
}
}
return ReturnValue;
}

mai grav e http://www.ucoz.com/ care e ceva de genu piczo etc

PrivateConcept


Deasemenea, ai uitat de o bucata de PHP:

var loc = location.href;

function CheckCookieMeteo(CookieName){
var lf = "\n";
var CookieString = document.cookie;
var CookieSet = CookieString.split (';');
var SetSize = CookieSet.length;
var CookiePieces
var ReturnValue = "";
var x = 0;
for (x = 0; ((x < SetSize) && (ReturnValue == "")); x++) {
CookiePieces = CookieSet[x].split ('=');
if (CookiePieces[0].substring (0,1) == ' ') {
CookiePieces[0] = CookiePieces[0].substring (1, CookiePieces[0].length);
}
if (CookiePieces[0] == CookieName) {
ReturnValue = CookiePieces[1];
}
}
return ReturnValue;
}


Și ăsta nu-i PHP :wink:

<!-- <block6> -->
<table border=“0” cellpadding=“0” cellspacing=“0” class=“boxTable”><tr><td class=“boxTitle”><b><!-- <bt> -->Vremea<!-- </bt> --></b></td></tr><tr><td class=“boxContent”><!-- <bc> --><!-- Continut gratuit oferit de My-Press.ro -->
<!-- http://content.my-press.ro/ -->
<script language=“JavaScript”>
/
# Autor: Szilard-Erwin Szogyenyi #
# Copywright: http://www.my-press.ro/ #
# Alte contenturi, gasiti la adresa: #
# #

# In schimbul acestui content, va rog #
# introduceti un link catre My-Press.ro #
# #
# Multumesc! #
*****************************************/

<!–
var homelocation = “focsani”; // setare localitatea de baza, alegeti din dreapta: arad, bacau, botosani, braila, brasov, bucuresti, buzau, calarasi, campina, caransebes, ceahlau, cluj-napoca, constanta, craiova, drobeta-turnu severin, focsani, galati, gheorgheni, giurgiu, giurgius, iasi, oradea, petrosani, pitesti, ploiesti, prundu, ramnicu valcea, rosiori de vede, satu mare, sibiu, sighetu marmatiei, slatina, slobozia, sulina, talmaciu, timisoara, tirgoviste, vf. omu



PENTRU PRIVATE CONCEPT:: Asta e blocul ala in care se afiseaza vremea

Mihu

Sincer apreciez mai mult oamenii care atunci când copie lasă şi un copyright şi nu copie codul şi scot copyright-ul...
Suntem totuşi la un concurs în care fiecare trebuie să-şi etaleze propriile cunoştinţe şi nu pe ale altora... Într-adevăr am văzut foarte multe lucrări slabe (în sensul că, contribuţia adusă de un concurent la proiect este foarte mică) dar nu avem ce face... Dacă au trecut de faza judeţeană înseamnă cu totuşi au ceva de demonstrat...



Sau juriul de la faza județeană a fost foarte slab...

vreau si eu sa va pun o intrebare… cum pot sa instalez lucrarea ca altora sa nu le mai apara mesajul “Lucrarea nu este instalata momentan” ?? Multumesc anticipat

doru

vreau si eu sa va pun o intrebare.... cum pot sa instalez lucrarea ca altora sa nu le mai apara mesajul "Lucrarea nu este instalata momentan" ?? Multumesc anticipat



Ai șters fișierul index.html care era deja pe host?

:flushed: faceți bine și ștergeți replyurile de mai sus să nu le mai vadă nimeni…

kollaps117
doru

vreau si eu sa va pun o intrebare.... cum pot sa instalez lucrarea ca altora sa nu le mai apara mesajul "Lucrarea nu este instalata momentan" ?? Multumesc anticipat



Ai șters fișierul index.html care era deja pe host?

Nu am sters nimic...
doru
kollaps117
doru

vreau si eu sa va pun o intrebare.... cum pot sa instalez lucrarea ca altora sa nu le mai apara mesajul "Lucrarea nu este instalata momentan" ?? Multumesc anticipat



Ai șters fișierul index.html care era deja pe host?

Nu am sters nimic...
Păi inițial e un fișier index.html pe host și acela este deschis inițial. După ce îl ștergi va căuta un index.php și va deschide acel fișier.

dar vad ca la toti userii(adica la siteurile date acolo) apare la fel

doru

dar vad ca la toti userii(adic la siteurile date acolo) apare la fel


Asta pentru că nu și-au încărcat încă site-urile sau nu au șters index.html-ul care era deja pus.

Este un tutorial pe infoeducatie.ro, la stiri, acolo ar trebui sa explice totul clar.

Urmareste tutorialul de instalare: http://vimeo.com/13624845

Sincer apreciez mai mult oamenii care atunci când copie lasă şi un copyright şi nu copie codul şi scot copyright-ul…
Suntem totuşi la un concurs în care fiecare trebuie să-şi etaleze propriile cunoştinţe şi nu pe ale altora… Într-adevăr am văzut foarte multe lucrări slabe (în sensul că, contribuţia adusă de un concurent la proiect este foarte mică) dar nu avem ce face… Dacă au trecut de faza judeţeană înseamnă cu totuşi au ceva de demonstrat…