Sprint - Soft - Timis - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Homepage:
  • Judetul: Timis

Descriere

Numele jocului este inspirat de la una dintre tipul de curse de la NFS. Este un joc 3D cu maşini, care se poate juca împotriva cronometrului sau a unui adversar controlat de calculator. Cuprinde un program auxiliar cu ajutorul căruia se pot crea trasee uşor şi repede. Are şi efecte audio.

Tehnologii

Visual Studio 2005 (C++), OpenGL, OpenAL, 3D Studio Max 8

Cerinte sistem

procesor ~3.2 GHz, placă video compatibilă cu OpenGL, echipament audio

Realizatori

Stoenescu Şerban

  • Scoala: Liceul Teoretic “Nikolaus Lenau” Timişoara
  • Clasa: 12
  • Judet: Timis

Screenshots



Un demo ? :smiley:

Later edit: Imi place melcul :laughing:

Mi se par cerinte destul de ridicate. Eu zic ca merge si pe un Sempron 3000+ cu FX5200 si 512mb ram.

Si mie mi se pare cam mult 3,2 la proc. Mai bine imi iau ultimul NFS si ma joc, din cate stiu eu cere cam 2.

n-as zice ca-i trebuie nici 1,5 ghz…

Fa ceva cu terenul ala ca textura e prea sterila! Fa jocul putin mai colorat si foloseste si tu niste shadere! Ca teren presupun ca folosesti Height Map-uri nu?

ai putea sa mai lucrezi la modele…spre exemplu, oglinzile retrovizoare arata de parca ar fi orientate invers…si ai niste masini foarte ciudate :laughing:

Masinile mi se par ok momentan! Au un still cartoon-ish care e super! Textura la harta este cam uratica, dar sunt sigur ca se poate indrepta! In plus Tazron, sti si tu din propria experienta ca e greu sa codezi un joc si sa i faci si modele! Ai putea de asemenea sa lucrezi si la meniu un pic, parca nu vine atat de bine peste imaginea aceea cu melcu!

Pt cei care spuneau de cerinte:
N-am avut cand sa testez pe ce sistem merge jocul (cu admiterea si bacul), asa ca am pus cat am eu la comp.

zapakitul

In plus Tazron, sti si tu din propria experienta ca e greu sa codezi un joc si sa i faci si modele


Mie-mi spui? Stiu foarte bine...

TM 06 JEG (nr. de inmatriculare din screenshot-uri) ce tare! :smiley:
(funny…)

St3faN

Un demo ? :smiley:


scz, ce vrei sa spui?

O versiune a jocului - nu neaparat cea finala :smiley:.

Mai pusesem la Mamaia Vice (acel mod care transforma Vice City in Mamaia) un Mercedes prapadit si avea la numar CT 69 SEX…e demential ce poti gasi in Romania zilelor noastre (am vazut ambele numere la masini :smile:)

St3faN

O versiune a jocului - nu neaparat cea finala :smiley:.


pai ar mai fi cate ceva de facut, dar nu prea mai am chef, asa ca probabil o sa modific foarte putin la el
St3faN

Later edit: Imi place melcul :laughing:


Si mie mi se pare un melc fain. E asa... ironic :stuck_out_tongue:

imi cer scuze organizatorilor, asta trebuia scris mai devreme: prin echipament audio inteleg numai placa de sunet si boxe