Tabelul Periodic al Elementelor Chimice - Soft - Suceava - 2009 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Suceava

Descriere

Tabelul Periodic al Elementelor Chimice, este un soft educational single-user, care are ca scop ajutatare persoanelor de asi insusi bazele chimiei.
Poate cea mai importanta lectie din Chimie este acest table, asa ca noi am decis ca il locul cartonului cu 118 patratele, sa venim cu o noua viziune asupra lui.
Suntem convinsi ca ideea nu este in totalitate noua, probabil mai exista si alte tabele virtuale ale elementelor, insa noi incercam sa prezentam acest tabel intr-un mod cat mai placut si mai atractiv, iar inovativ
Din imagini nu cred ca va veti putea face o parere intrucat aceasta este versiunea Alpha, in schimb pana la Galaciuc aplicatia va fi una functionala si atractiva.
Tabelul este facut de noi, iar pentru ca nu suntem prieteni foarte buni cu natura, am preferat sa folosim imagini cu elementele de pe Wikipedia, pe care le-am prelucrat, si astfel am ajuns la infatisarea tabelului.
Mai multe detalii despre proiect veti afla la Galaciuc daca v-am captat atentia.

Tehnologii

Adobe Photoshop CS2CS3, Pachetul Office 2003, Macromedia Flash, Visual Basic 6.0, HTML

Cerinte sistem

Una bucata calculator cu Windows XP/Vista si proiector ce suporta rezolutii mai mare de 1024

Realizatori

Dumitru Stefan Iulian

  • Scoala: CN “Stefan cel Mare” Suceava
  • Clasa: a X-a
  • Judet: Suceava

Coman Florin Alexandru

  • Scoala: CN “Stefan cel Mare” Suceava
  • Clasa: a X-a
  • Judet: Suceava

Screenshots


Tehnologii: Pachetul Office 2003 pentru ce/la ce?

moldo_razvan

Tehnologii: Pachetul Office 2003 pentru ce/la ce?


Are o baza de date care e in MS Acces....
A fost mai usor de spus Pachetul Office :smile:

Sfatul meu este sa faci si o versiune pentru Windows Mobile ca sa poti frauda extemporarele la chimie ori sa inveti mai usor si comod.

suna destul de bine:)

ideea e buna si realizabila. Dar asta e o alta treaba. Momentan ne concentram sa terminam versiunea actuala. In schimb vom lua in considerare propunerea :smile:

Ideea a mai fost la Galaciuc … Sper sa aduceti ceva nou !

Din descrierea voastra nu mi-am facut o imagine a softului ,dar la partea de interactivitate nu ati precizat nimic .

mac.soft

Ideea a mai fost la Galaciuc ... Sper sa aduceti ceva nou !

Din descrierea voastra nu mi-am facut o imagine a softului ,dar la partea de interactivitate nu ati precizat nimic .




Sincer prefer sa las lucrurile ne-prezentate inca dinaintea lansarii versiunii complete a softului.

In schimb garantez ca ceea ce vrem sa facem este cat se poate de original. Nu am dat copy/paste la informatii, iar tot ceea ce e luat de pe net e verificat de nenumarate ori.
Deasemenea mentionez ca internetul nu este singura sursa de informare pt materialele integrate in soft.
Mai sunt aproape 3 saptamani pana cand softul va fi prezentat si e foarte probabil sa mai apara cate ceva.
Cat despre partea de interactivitate, chiar nu am vrut sa precizam nimic.

Bafta atunci ! :smiley:

mac.soft

Bafta atunci ! :smiley:


Multumim. Speram sa ne facem din timp un aliat... Idee sunt multe si dragute, dar ne trebuie timp sa le aducem la viata.
Daca timpul ne va deveni prieteni cred ca o sa va placa cat de cat tabelul nostru. (impropriu al nostru, al lui Mendelew)
angel
mac.soft

Bafta atunci ! :smiley:


Multumim. Speram sa ne facem din timp un aliat... Idee sunt multe si dragute, dar ne trebuie timp sa le aducem la viata.
Daca timpul ne va deveni prieteni cred ca o sa va placa cat de cat tabelul nostru. (impropriu al nostru, al lui Mendelew)

Cand am participat eu la Infoeducatie ...softul a fost terminat cu 20 de minute inainte de a pleca la tren . :smiley: :smiley: :smiley:
mac.soft
angel
mac.soft

Bafta atunci ! :smiley:


Multumim. Speram sa ne facem din timp un aliat... Idee sunt multe si dragute, dar ne trebuie timp sa le aducem la viata.
Daca timpul ne va deveni prieteni cred ca o sa va placa cat de cat tabelul nostru. (impropriu al nostru, al lui Mendelew)

Cand am participat eu la Infoeducatie ...softul a fost terminat cu 20 de minute inainte de a pleca la tren . :smiley: :smiley: :smiley:

esti un om norocos =))
anul trecut s-a mai lucrat la proiecte inclusiv in prima zi de tabara :smile: