Tablete grafice

umm… va rog sa-mi sugerati niste intrebuintari ale tabletei grafice pe care am primito la premiu. <br> <br>de ex. acum browsez pe net cu “creionu`” which is pretty cool. si mouse-ul cordless e beton. ce chestii impresionante mai pot face ?

:confused:



mersi

pai ai putea sa desenezi de ex… e principala functie a unei tablete grafice din cate stiu eu :wink:

Si eu tot cu creionu navighez. Nu-i asa ca-i misto? renunt la touchpad.

pai sti … daca ai talent la desen te scuteste de faza k scanat si in cazul in care nu desenezi cum trebe nu tre` sa faci iara pe hartie si sa scanezi inca o data :stuck_out_tongue:P

ehhh…inca o chestia care trebuie stearsa de praf…grrrr

Eu fac mult mai usor decupare de imagine si desen vectorial cu tableta grafica.

cristi daca nu tii buna tabela grafica dami-o mie :stuck_out_tongue:

am doua :laughing:

prima (genius) e sigilata inca.



vivi, mersi de sugestie. am sa incerc si eu niste vectoriale cu tableta grafica.

wickedman

am doua :laughing:
prima (genius) e sigilata inca.


Te sfatuiesc sa lasi Genius-ul sigilata. :smile:
Wacom este considerata lider in domeniul tabletelor grafice... si au o tehnologie de invidiat (facilitati si calitate).

un prieten de-al meu … se scobeste in nas cu creionu’ si pe tabela toaca varza…dar,daca te pricepi la desen…

hmm…

mi se pare dubios faptul ca ies chestii frumoase cand ma apuc sa desenez chestii in Corel Painter Classic desi nu am nici o gara cu desenul. yay :smiley:



chiar daca lasam joaca si talentul deoparte tot ramane ceva de facut cu aceasta tableta grafica. la sugestia lui vivi am descoperit ca e beton editarea in photoshop. nu stiu de ce e asa, poate datorita unei rezolutii superioare a mouse-ului, poate e un moft sau poate e autosugestie.

mesaj editat. ai grija la exprimari si nu mai posta idiotenii



Sau, ai putea sa studiezi putin tableta din tipla, si poate aflii niste raspunsuri la intrebari fara raspuns ale omenirii, si astfel, vei dobandi, cunostintele necesare, pentru a putea face fata, unei conversatii extenuante cu VIVI … si poate va dati si o intalnire … sa discutati misterele “tabletei” . :wink:



“leizar”

bedeabza


Sau, ai putea sa studiezi putin tableta din tipla, si poate aflii niste raspunsuri la intrebari [^"]*"leizar"



duuuude, where`s the pot ?
bedeabza

"leizar"


"setalait" :laughing:

mda…