Tamagochi - Web - Bucuresti - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Bucuresti

Descriere

Tamagochi este un joc online cu animale virtuale de casa (pet) in care trebuie sa cresteti un animal ales de voi. Ideea acestui joc este inspirata din celebrele jocuri japoneze Tamagotchi.

Tehnologii

PHP, MySQL, htaccess

Cerinte sistem

Realizatori

Gheorghe Ovidiu

  • Scoala: C.A. ROSETTI
  • Clasa: 11
  • Judet: Bucuresti

Radescu Bogdan

  • Scoala: C.A. ROSETTI
  • Clasa: 11
  • Judet: Bucuresti

Screenshots



Din cate stiu, la astfel de concursuri trebuie platit un impozit catre stat. Acest impozit trebuie platit de organizator conform Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal. :laughing: Faceti acest lucru?

De impozit si lucruri de genu asta se ocupa contabila firmei. :wink:

* Pentru fiecare vizita in contul tau primesti 1 punct. Pentru fiecare vizita a unui prieten pe animalul tau iti aduce 1 punct. Punctele se contorizeaza o data la 24 de ore. Recomandat este sa dati linkul catre animalul dvs. la toti prietenii din lista de messenger sau puteti posta linkul pe email, bloguri, forumuri, odc sau alte mijloace pe care le aveti la dispozitie. Fiecare persoana poate vota maxim 5 animale pe zi.


Ii incurajati sa faca spam, a? :laughing: :laughing: :laughing:

Script-ul e destul de ok din cate vad. Ar merge un rewrite la link-uri si un meta ceva mai dezvoltat.
ShadowOne
* Pentru fiecare vizita in contul tau primesti 1 punct. Pentru fiecare vizita a unui prieten pe animalul tau iti aduce 1 punct. Punctele se contorizeaza o data la 24 de ore. Recomandat este sa dati linkul catre animalul dvs. la toti prietenii din lista de messenger sau puteti posta linkul pe email, bloguri, forumuri, odc sau alte mijloace pe care le aveti la dispozitie. Fiecare persoana poate vota maxim 5 animale pe zi.

Ii incurajati sa faca spam, a? :laughing: :laughing: :laughing:

Script-ul e destul de ok din cate vad. Ar merge un rewrite la link-uri si un meta ceva mai dezvoltat.


:smiley: :smiley:

Despre rewrite si meta am considerat ca e de ajuns atat, intrucat nu am la ce keyworduri sa apar in motoare de cautare inafara de titlu siteului. :smile:

Tare site-ul … Radescu s-a ocupat de design??? :unamused:

Nu, Radescu s-a ocupat de mici modificari, mici updateuri in site.

Vulnerabilitati cv v-ati ocupat ? rewrite la linkuri sau cel putin triple slash ?

Ne-am ocupat cam de orice ar putea reprezenta o vulnerabilitate. Au fost unele persoane care au incercat sa il “sparga” dar nu au reusit.

At last!!! un site care chiar face ceva mai interesant :smiley:. Chiar imi place.

Poate ar tebui sa-i faci ceva sa fie mai mici paginile sa se incarce bine si pe un telefon. Momentan e cam multa grafica si pentru un PDA. Plus ca te-ar costa foarte mult traficu. Cred ca ar fi un joc destul de atractiv pentru tineretul dotat cu iPhone-uri si alte telefoane destepte :wink:

e tzeapa, am castigat asa zisul “premiu” si nu am primit nimic de mai bine de-o saptamana. nici macar o contactare, nimic.

pietricica

e tzeapa, am castigat asa zisul "premiu" si nu am primit nimic de mai bine de-o saptamana. nici macar o contactare, nimic.



Ca sa clarificam, vorbesti de site-ul Tamagochi, da? :smile:
wickedman
pietricica

e tzeapa, am castigat asa zisul "premiu" si nu am primit nimic de mai bine de-o saptamana. nici macar o contactare, nimic.



Ca sa clarificam, vorbesti de site-ul Tamagochi, da? :smile:
sigur.

In caz ca n-ai stiut, tabara a durat 1 saptamana si este si pus pe site ca atunci cand castigi, vei fi anuntat pe data de 11 dar nu mai conteaza :unamused:

Eo am tamagochi si e foarte jmecher …dati si voi un vot.


http://www.tamagochi.ro/pet-BuBu2009

Bogdan şi Ovidiu, scuze că mă bag, dar acest proiect are o mare vulnerabilitate ce permite modificarea oricărui cont.