Termen limită pentru înscrierea proiectelor

Bună ziua,

Echipa InfoEducație vă reamintește că termenul limită pentru înscrierea proiectelor este 27 Iulie ora 23:59. Lucrările înscrise în competiție după această dată nu vor fi luate în considerare.

De asemenea dorim să vă anunțăm că în data de 1 august se va face un snapshot al codului sursă pentru fiecare dintre proiectele înscrise în concurs. Versiunea aplicației din data de 1 august va fi cea ce va fi prezentată la InfoEducație, modificările ulterioare nu vor mai fi luate în considerare.
Echipele ce au optat pentru proiect cu surse private au primit deja acces la un repository privat.

În cazul în care echipa nu va avea codul sursă al proiectului pe repository-ul monitorizat de InfoEducație proiectul nu va putea fi jurizat.

Alte mențiuni:

  • participanții la secțiunea multimedia trebuie să aibă la ei toate resursele necesare prezentării (materialele media, documentație etc)
  • participanții la secțiunile Web, Software Utilitar și Software Educațional trebuie să își pregătească o mașină virtuală cu mediul necesar pentru rularea aplicației dezvoltate

În cazul în care aveți întrebări nu ezitați să ni le adresați pe forumul competiției.

Resurse utile:

  1. Tutorial GitHub
  2. Tutorial VirtualBox
  3. Tutorial Vagrant
  4. Procedura de aplicare a regulamentului

Cu respect,
Echipa InfoEducație

Se vor accepta modificări la configurații după 1 august?
De exemplu pentru baza de date? Sau sursele de pe GitHub sunt doar pentru verificarea codului, nu pentru a rula?

Si masina virtuala o luam pe un stick sau ceva?

1 Like

Salut,
Se mai poate face vreo schimbare in cazul in care am gresit numele unuia dintre participanti?
De asemenea nu am introdus codul sursa in proiect ,cum am citit in anuntul postat astazi de dvs ca e necesar…Va trebui sa inscriu din nou proiectul sau il pot edita pe cel actual?

Salut Dan,

Te rog sa ne spui numele proiectului sa ne putem uita ce ai introdus. Numele participantului a fost introdus la crearea contului. Putem face noi modificarea.

Robert

Numele proiectului este ‘Genesi - sistem de chat in timp real’ . Din graba,mi-am gresit propriul nume … numele corect este Dan Mirea .

Va multumesc , o seara buna in continuare!

Actualizat. La inscriere ai pus URL-ul de git https://github.com/danmirea/Genesi---Sistem-de-chat-in-timp-real
Acolo trebuie sa incarci codul pana pe 1 august.

Ok .Va multumesc inca o data!

Este nevoie si de executabilul proiectului sau doar de sursa?

Pe repository trebuie doar sursele si documentatia.

Multumesc frumos! :smiley:

Sa inteleg ca modificarile pot fi facute pana in 31.07 ora 23:59 sau pana in 01.08 ora 23:59 ?

Documentatia trebuie sa fie una tehnica? Sau prezentata aplicatia? Si pentru ce este documentatia mai precis ?

Te rog sa citesti criteriile de aplicare a regulamentului si criteriile de jurizare. In afara de ce se cere acolo tu alegi ceea ce documentezi.

http://data.infoeducatie.ro/manual/proceduri-de-aplicare-regulament.pdf

Robert

Nu are nimeni un raspuns ?..

Din email-ul trimis pe data de 29 iulie:

După cum am specificat și în ultimul mail pe data de 31 iulie 23:59:59 (1 august la ora 00:00), membrii juriului vor face o clonă (o copie locală) a codului sursă pentru fiecare dintre proiectele înscrise în concurs. Dorim să vă amintim că aceea va fi versiunea proiectului ce va fi prezentată.

Mulțumim