Termodinamica - Soft - Botosani - 2007 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Soft
  • Judetul: Botosani

Descriere

Este un soft educational care tinde sa devina o platforma.

Tehnologii

Adobe Flash 8, php

Cerinte sistem

orice sistem de operare care are instalat flash player, un browser si un server.

Realizatori

Matei Stefan

  • Scoala: Lic. Pedagogic
  • Clasa: XI
  • Judet: Botosani

Screenshots

" Este un soft educational care tinde sa devina o platforma. "

ce anume vrei sa spui defapt ? nu ai dat nici un detaliu despre proiect

Crek ca am fost putin neatent cand am inscris lucrarea si am omis detaliile…

Asa ca am sa scriu acum despre “softul” meu:

Softul se incadreaza in categoria soft educational si are rolul de a introduce atat pe elevi cat si pe orice alt doritor in lumea termodinamicii. Majoritatea lectiilor sunt insotite de animatii care ar trebui sa-l ajute pe utilizator sa inteleaga fenomenele fizice. In schimb partea importanta a softului este editorul de teste. Acest editor de teste ofera posibilitatea profesorului(in cazul in care este folosit pentru un test la scoala), sa-si creeze propriile teste. La partea de testare, la final primeste punctajul obtinut, si rezultatul este salvat automat, fapt care ofera profesorului posibilitatea sa incarce in orice moment rezultatul unui elev anume, la un test anume.

Lucrarea mea se gaseste la adresa : http://stev.updateflashevents.com/pif/PIF-v1.2.swf

Aparent nici macar adresa nu am introdus-o complet in formular :flushed:

PS. Versiunea de pe net are multe buguri…(iar daca vreti sa testati editorul de teste parola de intrare e “admin”)

E interesant si poate fi folosit la clasa pentru intelegerea cu usurinta a notiunilor :smile: si fenomenelor care se petrec. In Romania e mai greu sa vezi asa ceva practic si o simulare pe calculator e ideala.

ms…postul tau e incurajator…dar pt mine e prima data cand particip la un concurs de o asemenea anvergura…Pt mine e important ca acolo vor fi prezenti cei mai buni din tara si sper sa pot “fura” niste idei, concepte, trucuri de la ei…si ma multumesc cu o clasare la mijlocul clasamentului(tinand cont de lucrarile inscrise deja…)