Timp liber

Ca sa mai intrerup “monotonia” problemelor legate de inregistrare, de deadline-uri si de munca pe ultima suta de metri, vin si eu cu cateva intrebari, care sigur ii intereseaza si pe ceilalti “colegi”.

Avem teren de fotbal la Galaciuc? Trebuie sa aduca cineva minge? Mese de ping-pong exista? In afara taberei, ce mai este de facut in timpul liber? (desigur, inafara de stat in fata laptopului :smiley: )

La Gălăciuc ai să găseşti atât teren de fotbal cât şi mese de ping-pong.
Şi în legătură cu afirmaţia : “In afara taberei, ce mai este de facut in timpul liber?”, nu cred că ai să ai ocazia să te intrebi ce mai este de făcut.
În tabără ai să găseşti mulţi oameni cu care poţi socializa, de regulă seara se fac focuri de tabără(pacăt ca nu mai vine vuko să defrişeze pădurea),gratere, muzică bună(în ultimii ani a fost cel puţin o chitară în tabără).
Mai multe ai să aflii în tabără. Oricum încă un lucru pe care al trebui să-l ştii despre această tabără este că nu cred că există persoană care să fi fost în Gălăciuc şi să nu-şi dorească să mai revină.

OK, super! Putem incepe sa facem echipele… :laughing:

Și dacă tot vorbim de timp liber, anul ăsta vine cineva cu chitara? Așa, ca să avem ce asculta în jurul focului de tabără :smiley:

A mea rămâne acasă anul acesta, sper totuşi să vină veek cu chitara.

deveah

Și dacă tot vorbim de timp liber, anul ăsta vine cineva cu chitara? Așa, ca să avem ce asculta în jurul focului de tabără :smiley:


Am auzit un zvon: or să fie difuzoare :wink:

Asta e o veste bună cred. Acum depinde de geniul de muzică pe care îl vor difuza.

angel

Asta e o veste bună cred. Acum depinde de geniul de muzică pe care îl vor difuza.


Și iată un alt zvon: nu vor fi extreme (manele sau death/black metal)

Drăguţ zvon Marcel.
Abia aştept să ajung la Gălăciuc, mi-e dor de oamenii de acolo.

Mie îmi place că anul ăsta organizatorii au ales să încarce paginile web pe o gazdă și apoi să taie accesul la ea pe parcursul taberei. Ar fi trebuit să facă ceva similar și pentru cei de la secția de Soft și apoi să taie accesul.

Așa ca să ne bucurăm de tabără, nu să stăm noaptea chiorâți de somn în fața monitorului gândindu-ne că poate mai facem ceva până la prezentare. :smile:

Îmi pare rău dar cu asta nu pot fi deacord :laughing: :laughing: :laughing:
De la prima ediţie de când particip la Gălăciuc, în prima zi de tabară şi prima noapte se finalizează proiectele, se corectează x greşeli…
E mult mai uşor să omori “gândacii” din surse la munte…

De acord, insa atunci ar fi trebuit si cei su webu’ sa mai aibe prima zi si prima noapte… :smiley:

Schimbarea asta este spre bine. După cum am zis, micile buguri rezolvate pe grabă sunt riscante şi nu îţi cresc semnificativ punctajul. Mai degrabă vorbeşti cu restul participanţilor şi te bucuri de aerul de munte :smile:

angel

Îmi pare rău dar cu asta nu pot fi deacord :laughing: :laughing: :laughing:
De la prima ediţie de când particip la Gălăciuc, în prima zi de tabară şi prima noapte se finalizează proiectele, se corectează x greşeli…
E mult mai uşor să omori “gândacii” din surse la munte…

Ne place riscul!!! :smiley: