Top-web-hosting-deals.com - Web - Maramures - 2014 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Maramures

Descriere

În urma cu câteva luni, mă gandeam la un mod de a monetiza un website. După câteva cercetări pe internet, am descoperit un mod de a mă afilia cu marile firme de Web Hosting din lume, acest lucru dându-mi sansa de a avea căștig de pe urma clienților pe care-i trimit catre link-ul meu de afiliere. Așa a luat naștere top-web-hosting-deals.com, un website care creeză ceea ce se numește “illusion of choice”. In alte cuvinte, acest website le dă utilizatorilor care-și caută firma de Web Hosting potrivită pentru nevoile lor, iluzia că au de unde să aleagă din topul de zece firme care se ocupă cu acest lucru, dar eu având caștig indiferent de alegerile de acestora. Website-ul dispune de un panou de administrare, care permite modificare conținutului platformei într-un mod rapid și ușor.
Interfața dispune de un design simplu și curat (friendly interface), deoarece platforma are un conținut bogat, iar cititorul sa nu se obosească în momentul navigării. Sistemul de “Overview” (o vizualizare concentrate pe subiect) și “Customers Average Rating” (media ratingului tuturor clientilor) le permite utilizatorilor care nu dispun de foarte mult timp pentru documentare, o soluție rapidă și ușoară de documentare, care se găsește în fiecare review pentru fiecare firmă din top zece.

Tehnologii

HTML, CSS, Skeleton CSS Boilerplate, PHP, javaScript cu jQuery, MySQL, Photoshop CS5

Cerinte sistem

Un webbrowser decent.

Realizatori

Nagy Paul Sorel

  • Scoala: Liceul Teoretic “Emil Racovita” Baia Mare
  • Clasa: a XII-a
  • Judet: Maramures

Screenshots