Toti trebuie sa fim din acelasi oras?

am facut o echipa de 3 oameni suntem 2 din acelasi oras si unul din alt oras putem sa participam asa? raspundeti-mi si mie va rog frumos! :question: email: porcushorul_informatic@yahoo.com daca vreti sa imi raspudeti si pe mail

Eu zic ca nu. Judetul pare mi-se ca trebuie sa fie acelasi.

nu scrie in regulament asta. ar trebui sa raspunda cineva oficial. deci se poate face o echipa din 2 judete?

Raspunsul meu nu este oficial, ma voi interesa daca exista ceva reguli pe tema asta.



In principiu, daca a trecut de selectia judeteana, lucrarea va reprezenta judetul care decide sa o trimita la faza nationala.



Premiile se dau pe lucrare deci cum il vor imparti autorii e problema lor. Cel din alt judet ar trebui sa primeasca diploma, nu vad de ce nu, dar isi va fi tradat judetul. :smile:



Cred ca va veti lovi de probleme de ordin organizatoric la nivel local pentru ca locurile in tabara sunt acordate pe judet, decontarile se fac la nivel de inspectorat judetean si nu poti pretinde unui alt judet sa isi consume un loc in echipa pentru un elev care a lucrat pentru un alt judet.

Nimeni nu va opreste sa faceti echipa din doua judete. Chiar mi se pare interesant!

Numai ca, fiecare participant trebuie sa fie inclus in lotul oficial al judetului respectiv.

Regulamentul precizeaza clar: o echipa din patru oameni la fiecare judet.

Va asteptam!