Tu ce urme lasi in viata? - Web - Bihor - 2008 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Bihor

Descriere

Un site menit sa ajute la educarea tinerilor.

Tehnologii

Macromedia Dreamweaver 8, Adobe Photoshop CS, Macromedia Flash 8

Cerinte sistem

P IV, 256 MB RMB, placa video 64 MB

Realizatori

Tirban Ionut - Paul

  • Scoala: Colegiul National “Samuil Vulcan”, Beius
  • Clasa: 11
  • Judet: Bihor

Screenshots

Muflonel

Descriere: Un site menit sa ajute la educarea tinerilor.



Nu mai bine participi cu el la educational? :smile:

Motivul pentru care particip la web este faptul ca intregul proiect a fost gandit ca o pagina web. Sper ca in viitor sa pot sa il dezvolt, iar cu un forum atasat, sa reusesc sa il public pe internet, evident dupa mai multe imbunatatiri.

Nu comentez continutul, dar ca design (din screenshot) lasa foarte mult de dorit.

Nu se intelege textul rosu pe fundalul negru. Incearca sa faci totul lizibil.

A spus ca mai face imbunatatiri… poate schimba fundalul si lasa scrisul rosu :laughing: .

Probabil designul cu care ma voi prezenta la concurs va fi unul complet diferit. Screenshotul acela prezinta varianta initiala a site`ului, dar acum este in plina dezvoltare, daca pot spune asa.
Voi reveni cu cateva screenshoturi cat de curand.
Mersi pentru sfaturi

nu te supara pe mine ca spun asta, dar pare cam…simplu…din screen-ul asta…poll-ul pare ceva mai complex, dar mi-ar placea sa il pot vedea…again, no offense

Dupa cum ziceam mai sus designul site-lui a fost complet modificat, de aceasta data facand totul doar din css, folosind imagini doar la banner.
Am decis sa fac totul cat mai simplu si mai elegant. Inca nu e gata, mai am mult de lucru pe el, dar important e ca fata de vechiul design arata mai bine, probabil asta va fi designul cu care ma voi prezenta acolo.
http://www.urme.as.ro/untitled.html

Decat sa folosesti adobe cs3 mai bine il faci manual si iese mult mai frumos :smiley: - clean, nice and tidy - parerea mea

Pai il fac aproape manual, dar acolo unde ma ajuta dreamweaverul ma folosesc de el, chiar daca din 30 in 30 de zile tre sa imi reinstalez adobe, momentan parerea mea e ca Dreamweaverul e cel mai bun soft de gen de pe piata, anyway back on topic, mi se pare mult mai reusit decat prima versiune, iar pana la concurs sper sa arate mult mai bine, si sper sa reusesc sa termin si optimizarea SEO.
Mersi pentru sfaturi.

tribanp

Pai il fac aproape manual, dar acolo unde ma ajuta dreamweaverul ma folosesc de el, chiar daca din 30 in 30 de zile tre sa imi reinstalez adobe, momentan parerea mea e ca Dreamweaverul e cel mai bun soft de gen de pe piata, anyway back on topic, mi se pare mult mai reusit decat prima versiune, iar pana la concurs sper sa arate mult mai bine, si sper sa reusesc sa termin si optimizarea SEO.
Mersi pentru sfaturi.



dami add pe mess si te rezolv cu alea 30 de zile :smile:

Daca zici ca schimbi design-ul atunci nu comentez asupra lui, dar de ce am nevoie de PIV cu 256MB RAM si placa video cu 64MB RAM ca sa vad un site?
Are ceva special care sa solicite placa video? Stiu eu vre-o animatie 3D? altfel chiar nu cred ca e nevoie de asa PC :smile: