Urbanize - Multimedia - Argeș - Lucrari 2015 Nationala

Informatii generale

Descriere

Urbanize este proiectul nostru de 2 ani, 2 ani in care ne-am pastrat timpul pentru a discuta si a intelege cu adevaratii eroi urbani, care si-au declarat ca acesta este stilul lor de viata, aici vorbim de freerunneri, skateboarderi, bikeri, MC, street dance si grafferi. Defapt acest film de scurtmetraj este inceputul unui documentar, un documentar prin care putem intelege ce fac ei cu adevarat si cum acest stil este implicat in viata lor. Mentalitatea gresita a oamenilor mai batrani ii opreste pe acesti tineri sa arate ca totusi traim in oras, in urban. Urbanizarea la momentul actual este il plina crestere asa ca si cei tineri cresc cu ea, se dezvolta cu ea si mai bine spus ajung sa o stapaneasca. Big up for Urbanize ! Colegii nostrii de echipa din Polonia ne sunt alaturi si de fapt cu ei s-a inceput totul.

Tehnologii

Camere: Canon 550d 18-55 IS II, Canon 60d 17-50 tamron, Nikon D90 18-55, lentila ultrawide pe filet de 58mm aplicata pe 18-55, obiectiv samyang de 14mm pus pe un mirrorless de la samsung.
Postprocesarea facuta pe Adobe After Affects cc si Adobe Premiere Pro.
Echipament: macara video “homemade” de 4 metrii inaltime, rig si camera slider.

Cerinte sistem

Adobe Premiere pentru a deschide sursele.
Pentru deschidere codecul de h246 si orice software pentru a deschide mp4.

Realizatori

Iancu George-Alexandru

  • Scoala: Colegiul National Zinca Golescu
  • Clasa: 11
  • Judet: Argeș
  • Oras: Pitesti

Screenshots

Interesant ca aveti coechipieri in Polonia. Sunt cei care au fost la Unfoedducatie 2014? Imi place filmul

Multumim ! Coechipierii nostrii din Polonia au participat in proiectul comeniu in schimbul de experienta si ne-am unificat sa zicem asa ideile :slight_smile: De atunci suntem in plina colaborare iar la sfarsitul lui august fiind toti majori si intrati la facultate vor sa ne faca o vizita in Pitesti