Vivi

pentru asta trebuie sa nu mai existe aranjamente si totul sa se faca ca la carte!


de 2 ani de cand particip la concurs, au tot existat aranjamente sau asa zisele “manarii” sau “gainarii”.


va trebui ca toti sa fim multumiti in viitor! va trebui sa fim multumiti ca am ajuns pana acolo! si toti ar trebui sa avem aceleasi sanse! dar anul acesta nu s-a putut! si nici anul trecut!


Da-mi voie sa te contrazic. De cand particip eu la acest concurs (ca de fapt ca si celalalte concursuri de informatica din Romania) niciodata nu am avut nici macar impresia ca ar putea fi ceva aranjat, cu atat mai mult sa vad ca ar fi fost ceva “manarii” cum ziceai tu. Si am fost de ambele parti, si concurent, si in comisie. Este adevarat ca sunt profesori care au elevi in concurs dar acest lucru este inevitabil si asa cum zicea si Vivi se considera ca profesorii din comisie sunt persoane mature si obiective. Nu stiu ce fel de “manarii” s-ar putea face atata timp cat cea mai mare nota si ce mai mica nota se scad si se face media la ceea ce ramane.

FATAL ERROR

Fluturele digital a luat premiul tau pt cel mai frumos web design cu toate ca multe din elementele de acolo mi se par foarte familiare si promit ca am sa revin sa spun de unde.


:laughing: Sunt chiar curios de unde ti se par “foarte” familiare… Mai ales ca absolut TOT site-ul e facut de mine… si sa fiu sincer, am lucrat la el numai 11 zile :stuck_out_tongue: Si mie mi s-a parut klumea, am venit la concurs cu el, am luat si o mentiune… Chiar asa Vivi, ce ti-a placut cel mai mult la site-ul meu (sunt al naibii de curios, nu ma asteptam sa iau premiul ala) ?

Cred ca ti-ai pus bine numele de fatal err…


Ai atacat exact in locul cel mai nepotrivit ca sa arati cate de multe stii si te pricepi la “arta” Cata cultura ai in acest sens, mi-ai dovedit cu observatii penibile de rezolutie sau “potrivire de culori”


Vivi este omul dedicat acestui concurs care face munca pe gratis si nu merita sa primeasca observatiile tale fara noima, fara suoport.


Incearca sa porti o discutie civilizata si constructiva nu numai aici ci peste tot unde ai ocazia sa o faci…


Calificarea de “ratat” ti-o atribui, deocamdata, dupa principiul: cine zice, ala e!



emil

Vivi draga, cred ca esti un imbecil incapabil de a fi obiectiv la o apreciere. Ai reprosat site-ului meu ca promoveaza o activitate ilegala, insasi detinerea filmelor fiind ilegala, dupa care toata tabara galaciuc a vizionat niste filme perfect legale, probabil cumparate de tine direct de la Hollywood Records, la super cinemateca Gargarita. Sa nu mai vorbim de programele de editare web (si nu numai) care zaceau pe toate calculatoarele alea, de la Photoshop 7 (parca era vreo 700$) la Dreamweaver. Sau iti place sa faci observatii doar de dragul de a le face? Parca traiam in Romania, unde lumea stim cu totii de unde si cum ia softul, si eram la un concurs de pagini web, unde importante ar fi trebuit sa fie design-ul (nu ca tu ai avea habar de asa ceva), structura, complexitatea, si toate criteriile pe care v-ati laudat de altfel ca le-ati luat de la Internetics. Fata de om modest cu care te lauzi poti sa ti-o bagi in cur, pentru ca la galaciuc replici in afara de: “ce pot sa spun despre mine… pai… sunt foarte destept, ma dau cu parapanta, am spus ca sunt inteligent?” etc… nu am auzit de la tine, iar cu agatatul… no comment, pacat ca n-am avut ceva sa te inregistrez atunci. Oricum, te-ai simtit tu singur probabil destul de prost si de “ratat” - cum bine ziceau altii inainte - ca sa imi mai bat si eu joc de tine… Iti amintesti de seara de la foc, nu? (ultima) Nu, nu plange acum, mai exista o sansa. De fapt, pentru tine chiar nu exista, dar vroiam sa iti dau o urma de speranta. Bafta! In viata. O sa ai nevoie.

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: imi pare rau ca n-am fost la galaciuc sa stiu despre ce vorbesti… probabil ca a fost misto… abia astept reactia lu vivi… :smiling_imp:: :smiling_imp:: :smiling_imp::

Bai Mircea ti-am citit mesaju si am cazut in c*r. K chestie, poti sa-mi dai si mie adresa aia de la site ca vreau si io sa vad ilegalitatile alea.



Ca chestie, nu era Photoshop 7, era Photoshop 5. Si sa-mi spui cam cat ai dat pe iPAQ ca vreau sa-mi iau si io unu. Te rog.



Si nu va mai luati de Vivi ca mia dat premiul ala pentru cel mai bun webdesign… :laughing:



P.S.: Ciuleandra rulz ! :smiley:

Am citit si eu ce s-a scris pe aici si sunt “mandru” ca sunt roman. Asa vreti voi sa castigati??! Daca sunteti asa tari trebuie sa-i impresionati pe toti, si nu trebuie sa fiti cei mai buni numai dintr-o singura privinta.



Cei care au iesit anul acesta pe locurile castigatoare au avut situri foarte bune, si in plus au stiut cum sa le prezinte si ce sa faca sa atraga juriul de partea lor. Ar fi bine ca toti sa invatam de la ei!



Si despre Vivi, vad ca nu prea v-a convenit sa se ia de voi si de siturile voastre, da voi nu aveti nici un fel de retinere sau de bun simt sa-l criticati pe el.



Macar putin respect!

Daca nu stiti despre ce e vorba de fapt, atunci nu comentati. Totusi, apropo de ultima remarca: eu credeam ca e un concurs de web-design, si nu de “care stie sa-si expuna mai bine marfa”, ca la piata. Asa luam niste scripturi sau niste chestii in flash (ca slava-domnului sunt atatea site-uri cu asa ceva), convingeam “juriul” in 2 minute si terminam povestea. La urma urmei, Internetics, atat de citat si de slavit in site, e complet online, iar un site nu e punctat cu 10 puncte pentru o foaie de hartie - “documentatia” - cu scopul de a explica “juriului” cu ce se mananca site-ul.

t0p0R

Daca nu stiti despre ce e vorba de fapt, atunci nu comentati.


Cred ca si eu m-am pierdut printre atatea atacuri la persoana…


Despre ce e vorba de fapt?

Niste oameni normali si cu ceva cunostinte nu mai pot fi impresionati de un “ambalaj” cules de nu stiu pe unde…


Trebuie sa va puneti serios problema UTILITATII




emil