W.E.E.D Influenced - Web - Iasi - 2005 Nationala

Informatii generale

  • Categorie: Web
  • Judetul: Iasi

Descriere

Pagina personala a unei echipei de grafica si webdesign care doreste sa aduca ceva nou in domeniul design-ului web.

Tehnologii

Flash MX, Swift 3D, Dreamweaver, PHP

Cerinte sistem

recomandat procesor cu frecventa minima de 800 mhz si 128 RAM cu flash player 7 instalat. Ruleaza pe orice browser si orice rezolutie in conditii optime.

Realizatori

Buca Alexandru

  • Scoala: lic de informatica Grigore Moisil
  • Clasa: 10c
  • Judet: Iasi

Buca Cristian

  • Scoala: lic de informatica Grigore Moisil
  • Clasa: 12D
  • Judet: Iasi

Screenshots



just me… da-mi un model de site de-al tau ca sa vad “what to do” dupa capul tau.

S-a mai schimbat cu ceva de la Unirea 2005?

s-a uscat ! :laughing:

BlackKiss, ai cartonaş galben :angry:>

Întrebarea era cât se poate de serioasă. Am văzut lucrarea mai demult şi vroiam să ştiu dacă şi ce a apărut nou.

@Wickedman



In principiu nucleul si navigarea in meniul sunt aceleasi.

Galeria 2D este imbogatita cu cateva desene iar la galeria 3D am adaugat un mic model grafic care va fi personajul principal unui viitor filmulet. La versiunea de la Unirea 2005 era inca in lucru sectiunea 3D.



Am adaugat versiunea in engleza care ne era indispensabila cand l-am lansat pe net; am adaugat o sectiune “download” de unde se pot lua cateva avatare si wallpaper-uri la diferite rezolutii si acum exista si un mic player pentru muzica.



Deasemeni sectiunea “contact” este modificata astfel incat mesajele sa fie trimise direct spre e-mail-ul nostru.



Ce am mai modificat a fost structura externa de baza a site-ului. Acum in loc de un singur fisier .swf sunt mai multe astfel incat sa putem include fiecare desen/animatie din galerie la rezolutiile si calitati mult mai bune (ultima adaugata de exemplu are rezolutia de 1750x1500 si ocupa 784KB ).



In rest a mai fost retusat si fiecare sectiune pusa la punct… la Unirea inca mai avea cateva bug-uri mici si portiuni inca in lucru.



Daca vrei sa-l vezi exact cum arata acum: www.weedinfluenced.3x.ro

:smile:



@blackkiss

Intr-adevar este ceva timp de cand l-am facut public prima data… dar revenim acusi cu un nou proiect :stuck_out_tongue:

up!!

Interesant, cel mai mult imi place interactivitatea site-ului si bineinteles, muzica :smiley:



De asemenea, galeria e impresionanta!



Felicitari!

Meri frumos de feed StTwister.

Bem o bere la galaciuc?? :smiley:

Mortis Vivis

Meri frumos de feed StTwister.
Bem o bere la galaciuc?? :smiley:


Hehe, de ce nu? :smiley: