Artificial Instinct - Soft - Bucuresti - 2007 Nationala

O! Abia astept sa ne vedem in tabara :smile:



Daca ai citit mai sus, eu am inceput de vreo 2 zile sa folosesc Irrlicht in C++. Vroiam sa incerc Irr cu BlitzMAX, dar am observat ca codul e aproape identic cu c++, asa ca nu se merita sa folosesc BlitzMAX.



Oricum, am inceput sa scriu un header care contine functii asemanatoare cu ale Blitz3d-ului. Pana acum am:



Graphics3D

AppTitle

ClsColor

ClsMode

RenderWorld

LoadAnimMesh

EntityTexture

Text

EndGraphics

CreateCamera

PointCamera



Sunt f. multumit de ce am facut pana acum. Poate apuc sa termin totul pana la Galaciuc :unamused:



P.S. Mersi pt. apreciere :smile:

Ai incercat sa faci un header pt c++? Interesant shi eu am incercat sa portez MiniB3D-ul in c++ dar inca lucrezā€¦

Eu cel putin nu sunt multumit de ce am facut pana acum caci in acest timp puteam sa fac mult mai multe dar dehā€¦ Poate sti si tu cum e cand tre sa iesi in oras in fiecare zi de pe la 12 pana pe la 11-12 searaā€¦ :smile: (astazi am venit mai devreme ca vroiam sa mai lucrez)

Da, un header. Eu nu stiam mai nimic de C++ pana acum vreo 3 zile asa ca iti dai seama ce fericit sunt :stuck_out_tongue: Plus ca am gasit o chestie foarte interesanta care acopera in mare gol la VC++. E vorba de Visual Assist: http://www.wholetomato.com/ .



Daca tot folosesti BMAX, de ce nu incerci wrapperuā€™ de Irrlicht? E mult mai puternic decat MiniB3D si stie si OpenGLā€¦ poate fi portat pe alte platforme daca asta vreiā€¦



Oricum, bafta cu editorul! :wink: