Bestgames.ro

www.rogames.com

ok bugul cu data si cu pollul au fost rezolvate. :wink:



stiu siteul. e in constructie de mult timp sau cel putin asha pare.

ma e fain site-ul grafica e faina (nu prea e optimizata ) adika mi-a luat 4 ever sa mi se incarce …

jos la copyright baga o bara sau ceva k e prea sec

si la forum …cauta un template …sau fa u unul k nu se asorteaza deloc cu pagina… cel mai bine ar fi daca faci unul …dar asta inseaman ca in aceasta 1 sapt cat ne-a mai rams sa codezi de rupi

oricum site-ul e mamut …sursa e cat casa …mi-au sarit in ochi chestii gen

function MM_reloadPage(init) { //reloads the window if Nav4 resized <br> if (init==true) with (navigator) {if ((appName=="Netscape")&amp;&amp;(parseInt(appVersion)==4)) { <br> document.MM_pgW=innerWidth; document.MM_pgH=innerHeight; onresize=MM_reloadPage; }} <br> else if (innerWidth!=document.MM_pgW || innerHeight!=document.MM_pgH) location.reload(); <br>}



hm… de la macromedia dk nu ma insel

[quote] Site-ul nu foloseste scripturi complete sau parti de scripturi open source sau cod care se distribuie sub GNU GPL. …[/quote]

oare ?



asta e parerea mea dupa 5 min … sclipitoare dar cu cateva pete negre (una mare defapt e forumul)

mitza, artrebui sa citesti mai atent tot copyrightul:




Forumul este phpBB, realizat de phpBB Team si distribuit sub licenta GPL. Toate drepturile forumului sunt rezervate autorilor si tertelor parti care au contribuit, copyright-ul autorului fiind mentinut in conformitate cu termenii licentei GNU GPL - General Public License eliberata de Free Software Foundation.




acele scripturi sunt de la macromedia. so what? nu scrie cu ce licenta sunt distribuite si pot fi vizibile, optimizari standard pentru browsere.



cat despre ceea ce tine de site te asigur ca tot ce tzine de php coding si grafica e facut de mine.

cat despre incarcat ce pot sa spun … intradevar e mare site-ul, prima pagina. grafica n-am vrut so mai optimizes pt ca isi pierdea din calitate si asa e destul cat s-a pierdut. incarcarea nu mi se pare ca dureaza 4 ever.



la 2 kb/s (atat am avut in momentul testarii) a durat aproximativ 2.25 minute, timp in care vizitatorul a putut scroola, nu a vazut alb doar.




again ... scriptul ala de la macromedia e open source si nah e java SCRIPT
si de phpBB nu m-ai intzeles ... daca tot ai facut site-ul fa ma si un forum ... in concordantza k site-ul ... k desi lumea zice k phpbb e cel mai bun ... mie chiar nu mi se pare
si cand meri la un concurs ..meri k chestii facute de tine..nu chestii open source de pe net ...

ok, daca e open source o sa rectific :stuck_out_tongue: si o sa scriu portiuni so voi specifica, o virgula mare, care :stuck_out_tongue:



da, cu phpbb cam ai dreptate, ar trebui un template dar chiar am altele de facut. la concurs nu vii cu chestii gata facute si luate de pe net. corect! dar cine a zis ca eu prezint forumul? eu prezint site-ul si cu foumu le dau sa se convinga cha intra lume cat de cat. n-am treaba cu ce a facut phpbb.

Nu cred ca trebuie sa te obosesti sa faci skin-ul pt forum pentru concurs ca nu o sa se ia in seama.

Pe degeaba ai facut tu grafica daca script-ul e facut de altcineva. E ca si cum ai face un skin pt. php nuke si apoi ai pune continutul portalului tau.

Daca vrei sa faci asta fa-o pentru vizitatori. Asta o spun din experienta de la concurs de anul trecut.

Jay-C dupa cum spuneam prezint site-ul nu forumul.

da ? si daca intreaba publicul sau … comisia de forum … nu te faci putzin de kkt ?

Nu. La fel cum comisia nu te intreaba despre canalul paginii de pe IRC.

ma canalul de irc …nu are nici o leg k pagina …dar forum eu zic k are

comisia nu cred ca va intreba de form, cu toate ca este in relativa lagetura cu site-ul, pentru ca se asteapta sa fie phpbb, openbb sau vbulletin, deci nu ar avea rost sa intrebe si sa imi fac eu forum propriu (sunt mai bune aastea deja existente). probabil ca publicul va intreba oricum forumul le va arata comunitatea pe care o are site-ul, nu vad de ce sa ma fac de kko, mica sau mare, atat tot.



daca ii fac un template inseamna ca am timp :stuck_out_tongue:.