Ce nota i-ati da Galaciucului?

eu am dat nota 3… de jucat m-am jucat la greu vreo 2 nopti… as fi putut si mai mult dar am fost cam obosit si deh…

merita nota 4 … eu veneam shi cu cortu daca era nevoie … tabara a scartzait in 2 locuri … mancare shi jurizare … in rest … a fost ok.

Oricum astfel de concursuri ar merita organizate undeva intr-un orash … gen Brasov, Sighishoara … turistice. Ar fi mult mai mishto !

6 … pentru distractie si pentru cei care au instalat quake2 acol sus :laughing:

eu cred k toata lumea sa distrat in tabara asta dar asta nu a fost in nici un caz din motive de cazare,mancare sau conditii in general… dak m-am distrat a fost din cauza celor care au venit si cu care m-am imprietenit, nu pentru cei 80000lei/zi pentru mancare, camarutelor in care am stat sau calculatoarelor p care teoretic nici nu aveam voie sa ma ating ( sa nu mai vorbim de internet) M-am simtit bine dar nu din cauza taberei… cum puteti sa votati 6??? cat despre remarca asta:

Cata lume a murit in tabara?


dak vom gandi asa poate nu ar fi trebuit sa inchida nici taberele din Eforie unde s-au gasit sobolani in mancare… ( doar nu a murit nimeni!! doar au mancat niste animale de casa saracii copii )

Hai sa nu ridicam in slavi tabara de anul asta pentru k sunt sigur k nu ati fost chiar atat de incantati de ea si poate… la anul va fi mai bine…

conditiile nu au fost CHIAR ASA DE NASPA…dar…nu prea am avut cu ce ne ocupa timpul…eu cel putin, in ultimele 3 zile am dormit, ca noptile sa le petrec cu ochii pe tavan…oo da…acel tavan cu un design extraordinar, in care puteau cu usurinta sa se adaposteasca 1000 de paianjeni, 2000 de gandaci si cateva sute de urechelnitze:D. Deci inafara de asta si mancarea nu foarte proasta, insa cu siguranta foarte putina…a fost ‘bine’. A da…am uitat sa spun…au fost cateva fete URATE ca noaptea…cred ca daca ma intalneam azi noapte cu ele, pe vantul ala de trezea pana si mortii, albeam in cap instantaneu…

Ce sa mai spun despre concurenti… :fearful: :fearful: nu mai spun:) ii apreciez pentru cunostiintele lor…insa pe majoritatea…doar pentru asta.

In incheiere vreau sa felicit juriul de la soft.

pa

Desigur, cea mai naspa locatie in care am habitat in viata mea se afla tot in Focsani, chiar prin centru … cred ca e ceva in neregula cu orasul asta, desi nu ma pot plange de conditiile de la Galaciuc.Dar era in interesul multora sa functioneze un chiosc acolo.Peisajele sunt superbe,dar nu-mi trezeste nici un fel de euforie sau de dorinta de a ma intoarce pe acele meleaguri. Conditiile de igiena sunt intr-adevar dementiale dar macar am vazut ce fete poarta nick-urile de pe acest forum, asta pentru dezvoltarea mea multi-orizontala privind relatiile inter-umane desi tre s-o recunosc ca m-am cam speriat de destul de ciudatele figuri de acolo.Nu e vina nimanui ca dadeau de banuit privind orientarile de natura sexuala.Probabil nici vina lor.Dar cum ramane cu tabara de info si accesul la calculatoare?Nici nu am tastat 2 cuvinte pe una din tastaturile alea … era asta oare scopul … sa murim de plictiseala? probabil ca nu.La web a fost o jurizare putin spus subiectiva dar la soft … tot respectul pentru cei din juriu…Adio si pe curand Galaciuc!

  1. Nu vii intr-o tabara ca sa stai la calculator sa te joci

    2. Pe acele calculatoare s-a lucrat:

    - profii au avut cursuri de MS Office 2003 si Share Point something

    - elevii au avut de prezentat

    - calificatii la open au avut de lucrat



    dintre care toate erau optionale :smile:

Nasol ca n-a fost foc de tabara la sfarsit. Focu de tabara din a doua noaptea a fost meserias.



Cat despre vant, a fost una dintre cele mai misto faze :smiley: sa nu mai zic ca mergeam pe-afara in noaptea aia

cred ca stiu majoritatea de ce nu a fost foc de tabara in ultima seara … pur si simplu nu puteai sta afara :smiley: la ce vijelie era, sa nu mai zic ca aproape am racit … era super frig in cabana :smiley:



oricum cum ai spus si tu Scytale , focul de tabara de joi seara a fost super :wink: la fel ca si restul zilelor

Fete urate? :disappointed: Multumesc… ce sa zic… Focu` de tabara… intr-adevar super… pacat a in prima seara ni l-au stins :disappointed: Pacat si de coarda de la hitrara care s-a rupt… Si hai… nu ai fiti carcotasi c-a fost super… mie mi-a placut!!!

bloodie

Fete urate? :disappointed: Multumesc..... ce sa zic..... Focu` de tabara.. intr-adevar super.... pacat a in prima seara ni l-au stins :disappointed: Pacat si de coarda de la hitrara care s-a rupt... Si hai.. nu ai fiti carcotasi c-a fost super... mie mi-a placut!!!



Au fost si fete frumoase.

Am participat la focul de tabara din a 2a zi , care a fost super fain. Felicitari initiatorului ( Mitza ) ! :smile:

Pentru mine a fost prima data la galaciuc…dar a fo` beton la anu vreau din nou…felicitari organizatoriilor…si mai ales comisiei de la web…ca au jurizat corect…Fete au fost in tabara…dar…no… :laughing: in tabara vi pt informatica si concursuri nu pt fete nu? :wink: sau poate ma insel :stuck_out_tongue: Mancarea a fo buna mai ales macaroanele alea cu lapte care era “beton” la propriu…baia sa nu mai zic …era un afis “Toaleta cu clisma”.Orikum m-am simtit bine… si in legatura cu alcoolu nu sunt de acord ca sa se consume in tabara…deoarece ar dauna grav eleviilor si ar ucide neuronii de care avem mare nevoie!! IS&TM&HD rullz!

Imi pare foarte rau pentru cei ce nu au intrat in Open ca au avut parte de vreme nasoala si nu s-au putut bucura de peisajele pe care le poate oferi Galaciucul (cascada, focuri de tabara in fiecare seara). Anul trecut s-a organizat aproape in fiecare seara foc de tabara … anul acesta nu s-a putut din cauza vremii. Asta e … speram ca la anu sa fie mai frumos. Multumesc organizatorilor pentru efortul depus si tuturor concurentilor care au participat.

Ma inclin,

Andrei Moldovan (BN)

Sal!

Desktop man, nu stiam ca zimbrilor nu le mai place sa bea alcool, ce ai inceput sa ai remuscari fata de serile petrecute la Baba Vrancioaia!?!



Buzau va salutape toti!



In atentia organizatorilor pt la anu sa faca un loc special amenajat pt fiert tuica, ca la frigul care a fost trebuia sa ne incalzim si noi intr-un fel!!!



Bye bye!!!

N-a mers cu bricheta… huh? :smiley:

NU a mers cu briketa pt ca se incalzea si sa topit la cap asa ca am hotarat sa facem focu in cabana ca sa incalzim tuica!!!



La anu sa faca loc special de fiert tuica!!!

Bai, eu nu inteleg, de ce va plabgeti atat de conditii. Conditiile nu au fost asa de nasoale. Mancare a fost destula si buna, cazarea a fost acceptabila, iar cu dusurile si cu baia ne-am descurcat pana la urma. Zona este superba!!!

Cineva spunea ca ar trebui organizat in vre-un oras. YA right! Cum sa nu?

Ar strica tot farmecul!!!

De ce sa ne pangem de conditii… cand putem sa ne pangem de juriu… nu BLUE?? :smiley:

Am mai spus eu ceva? :wink: Ce a fost a fost. Galaciuc oricum e tare. :smiley:

iulian

pai acu sa fim realisti , juriul e muuult mai slab pregatit ca multi dintre cei care participa , asa ca eu va intreb pe voi , cum se poate juriza daca juriul intelege softul pregatit din perspectiva unui user ?



Asta e o insultă gratuită. Mai uită-te odată peste componența juriului.
http://infoeducatie.ro/juriu.php

Faceți proiecte și prezentări cât mai bune, uitați-vă peste criteriile de jurizare și în rest nu vă faceți griji. Cei mai buni o să iasă în față.


Cristian