Imagini la inscreierea pe site

Am o intrebare pentru cativa care se inscriu pe site. Care este motivul pentru care puneti la screenshot-uri bmp-uri? Adica trebuie sa existe o logica. Ca daca nu exista, e grav. Ati uitat motivul pentru care s-a inventat jpeg-ul si gif-ul? Ma mir cum de nu s-a autosesizat Vivi.

incubus

Am o intrebare pentru cativa care se inscriu pe site. Care este motivul pentru care puneti la screenshot-uri bmp-uri? Adica trebuie sa existe o logica. Ca daca nu exista, e grav. Ati uitat motivul pentru care s-a inventat jpeg-ul si gif-ul? Ma mir cum de nu s-a autosesizat Vivi.


Eu le-am vazut, dar nu e problema mea.
Cauzele? Sunt aceleasi pentru care Photoshop si Dreamweaver sunt trecute la tehnologii.

bine totusi ca sunt bmp si nu psd, avi, swf, exe sau cine mai stie ce :laughing: :laughing: :laughing:

Au fost html-uri. :laughing:

Nu era chestia de asta, ca stii tu vorba lui Einstein despre cele doua lucruri infinite, dar ca eu nu am conexiune prea rapida de acasa si e cam naspa sa downloadez cu flashget o imagine de 2 mega. Internetul e facut accesibil si pentru oameni ca mine cu metode mai mult decat simple. Oricum, daca ar durea… ar trai numai pe algocalmine

Am vazut si eu bitmapuri, lol. Poate baiatu nu-i multumit de calitatea jpg :stuck_out_tongue: si vrea calitate de tipografie :stuck_out_tongue:.



Am mai vazut ceva, sunt site-uri fara link, insdeamna ca sunt site-uri online? In cazul ala se cheama prezentari si nu stiu ce cauta pe aici …



Mai e ceva, daca respectivii si-au pus imagini bmp pe net, atunci imi pun intrebarea, oare ei au facut site-ul? Acum, jpg si gif pt web face parte din basics, si daca ei au pus bmp imi apare un mic ‘error’…

Nuuuu mai pot … MOR!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: cand il vad pe unu ca are bitmap-uri ca screenshot-uri.

ESTE un CHIN pentru mine cu prostia mea de conexiune prin astral. Stau si ma gandesc cum oameni care au facut soft-uri client - server sa nu fii auzit de jpeg-uri sau sa nu fii stiut cum sa transformi dintr-un format in altul. Este pur si simplu un chin sa stai sa dldezi 6 MB pentru niste amarate 3 poze. :imp: :imp: :imp:

Este crima si pedeapsa. Te rog Vivi sa faci ceva :exclamation:

Este si foarte culmea ca pozele programului tau sa “cantareasca” mai mult decat programul in sine. Atunci cand vad ca cineva are la screenshot-uri bitmap-uri imi vine sa inchid calculatorul direct de la buton fara a mai astepta sa se incarce imaginile.

hai ca la soft mai inteleg ca nu stiu cei aia jpg (desi e aberant sa faci soft si sa nu stii alt format de imagine decat jpg). dar la web e grav … nu stii ce-i aia jpg …

ehhh…neglijabil…sunt curios in cat timp se incarca proiectele acelor web designeri la o conexiune de 33,6kb/s :smile:

Precum site-ul fundatiei Nasa, in acesta pagina am incercat sa explic de ce unele lucruri se intampla in afara planetei noastre si desigur cu ajutorul imaginilor.

:laughing:
Folositi acest proiect la orele de istorie si ve-ti vedea rezultatul...

:laughing:
Prezentare intr-un format atractiv si stimulativ a elementelor de natura grafica, de tehno-redactare de tipar.

:laughing:

Descriere: LIBRARIE ONLINE - POPOVICI ANDREI BOTOSANI - LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE IORGA! - BOTOSANI
[...]

Cerinte sistem: WIN98,WIN2000,WINXP,LINUX. MERGE PE ORICE SISTEM! DE PREFERAT PE WINDOWS98
Alte observatii: MERGE PE ORICE SISTEM! DE PREFERAT PE WINDOWS98



:laughing: :laughing:
si sa nu mai spun ca si asta a pus bmp la screenshots.

Quote:

Folositi acest proiect la orele de istorie si ve-ti vedea rezultatul…





:wink: cred ca exagerati , ar trebui sa-l luati peste picior pe eminescu nu pe cel care merita premiu pentru orginalitate. Altii incurca sistemele de operare cu pasta de dinti dar tu te iei de o reclama proasta facuta la o ora tarzie…bad sconkz you are!

Editor grafic destinat copiilor intre 7-10 ani [...] ,dar si programatorilor C++

:laughing:

Esti iertat… :flushed:

Hmmm…dar totusi , Vivi nu esti un pic off topic? :flushed:

bloodpath

Hmmm...dar totusi , Vivi nu esti un pic off topic? :flushed:


Nu. Intrebarea din post-ul initial suna asa "Care este motivul pentru care puneti la screenshot-uri bmp-uri?"...
Iar eu aici incerc sa raspuns, e drept poate indirect, la aceasta intrebare. :smile:

Mda…cand incepi sa folosesti figuri de stil sa ma anunti , sa fiu pe faza pentru a nu intelege iar gresit

Bmp-urile ca bmp-urile… dar asta e chiar tare:

http://www.infoeducatie.ro/participanti … lii&id=180



Screenshot-uri DOC! :laughing: