Impresii dupa Galaciuc 2005

Eu unu am ajuns acum 5 ore in Iasi si m-am gandit ca vreau sa aud pe forum parerile voastre despre tabara.In primul rand daca tot am deschis topicul trebuie sa imi spun parerea :



:arrow_right: Eu unu m-am distrat destul de bine impreuna cu HUNEDOARA, TIMIS si cu inca cativa baieti valabili din alte judete.Nu am inteles de ce unii oamenii pleaca din oras din fata calculatoarelor ca sa vina la munte in fata calculatoarelor.Data viitoare sa fiti mai multi care va distrati cum ne-am distrat noi…Cum a zis si domnul Onea daca nu ma insel ca plecati mai obositi decat ati venit.Per ansamblu tabara a fost mai mult decat ok si mi-am facut ceva prieteni.



Astept si parerile voastre …





hunedoara si timis rullz

:smiley: ei bine stii si tu de ce unii au plecat din fatza calculatoarelor, tot in fatza calculatoarelor :smile: … respectiv open-ul a fost de vina, si chiar a apreciat asta domnul onea, spunand ca cei de la open au fost seriosi in ceea ce faceau … pentru ca au stat in fatza comp-urilor sa lucreze …

ei si pana la urma a iesit fain, organizarea a fost super … premiile pe masura :smiley:

si la mai mare …

ma refeream la cei care cautau inca din prima zi laptop ca sa se joace sau sa lucreze :neutral_face: da si la mai mare sa speram ca data viitoare sa se respecte programul stabilit inainte …aa si apropo de promisiuni … cand un politician zice “va promit ca …” nu-l credeti :laughing:

buna baieti! eu am ajuns acum cateva ore in targu ocna (bacau) si deja a intervenit nostalgia. :smiley: Despre Galaciuc 2005 doar doua cuvinte: “Laser frate!”. Mi-am facut o multime de amici si cred ca ar fi super sa realizam un clasament cu cele mai “de treaba” judete. Tulcea, Dambovita si Vaslui rulzz! :smiley: Astea fiind spuse ma duc sa recuperez timpul de somn!



P.S.: Imi pare chiar foarte rau ca nu am primit tricouri anul asta…

Care a fost cel mai galagios judet, dupa parerea voastra ?

Care a fost cel mai de treaba judet ?



*apropo de tricouri … dc multi aveati tricouri de la concursuri …e un nou mod de a te da mare ? :laughing: am vazut vro doi cu galaciuc 2004…tricou ala are un an frate :stuck_out_tongue:

Cred ca e ultima chestie dupa care am putea judeca pe cineva (felul cum se imbraca, implicit ce tricou poarta). Ala ii place, ala il poarta. Cel mai galagios judet? Sa fie oare Bacau? :stuck_out_tongue: No comment!

Timis si Iasi… u rule!!! (I’m Anca from HD btw)

Hmmm…cel mai galagios judet a fost bucuresti clar! cel mai de treaba…hmm mehedinti…iasi…timisoara… aradu a fost iara tare…le multumim pt hostingu dintr-o seara… :stuck_out_tongue: A…aa… si miam amintit…la concursul de fotografii…a fost tare dar totusi cred…ca trebuia o rocada intre locul I si locul II parerea mea…orikum isus ne iubeste si la anu…!

Desktop

Hmmm...cel mai galagios judet a fost bucuresti clar! cel mai de treaba..hmm mehedinti...iasi..timisoara.. aradu a fost iara tare..le multumim pt hostingu dintr-o seara.. :stuck_out_tongue: A..aa.. si miam amintit..la concursul de fotografii...a fost tare dar totusi cred...ca trebuia o rocada intre locul I si locul II parerea mea....orikum isus ne iubeste si la anu..!



Da` locul 3 nu a fost fain ? :smile:

Concursul de fotografii? Hmm… Umpic cam incorect as putea spune. Nu neg claritatea, frumusetea, spectaculozitatea celor de pe locul 2 si 3. Dar, totusi, sunt niste fotografii pe care pot sa le fac in spatele blocului dupa o zi ploioasa. Este cineva de acord cu asta? Una dintre reguli era aceea ca fotografiile reprezinta galaciucul. Sau, macar, ar trebui! Felicitari celui de pe primul loc, chiar a meritat!

Poza aceea de pe locul I este aceeasi cu una facuta acum un an sau 2 si a fost afisata la intrarea in cantina sau ceva de genul asta. In orice caz sigur am mai vazut-o.

a fost frumos ce sa mai zicem…

am fost in ultima zi sa cerem inca o portie de cremvusti la cantina si dupa ce ne-a plimbat de la o bucatareasa la alta ne-a zis ca n-are.Desi ea lua dintr-un cazan cremvusti si punea intr-un castron urias…

Open-ul a fost ideal in conditiile in care afara ploua.As fi preferat sa ma intorc mai obosit si sa dam bataie cu boti decat sa vin odihnit…

Btw am aflat ca in ziua de dinaintea plecarii au fost 4 grade C noaptea…

A fost FFFrrrrrriiig. Bine ca n-a mai plouat Ca pe mine ma picura pe fatza din tavan :disappointed:. Urata experienta. Da tot a fost frumos :smiley:

Desktop tin sa te corectez, la bucuresteni in cabana a fost cea mai mare galagie in noaptea cand am pecat noi cu colindu (Domn, Domn Sa’naltam / Am plecat sa colindam…), nu ei au fost cei mai galagiosi, ca dac stam bine sa ne gandim mai desktop in noaptea in care u ai puso de o ciorba cu tipa aia noi sa cantat in fata la cabana Baba Vrancioaia de a rasunat toata tabara! Apropo teai spalat bine pe dintzi!

Si legat de zimbri carpatini, protejatii ca-s pe cale de disparitie!!!

Sa nu uitati de Baba Vrancioaia (Buzau, Mehedinti, Braila< Targoviste)

ca sa afumat rau cand a vrut sa faca focu in soba :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: !!!



Pana la anu sper sa repare sobele si sa faca ul loc special de firt tuica!!!



Bye bye!!! IISUS NE IUBESTEEEEEEE!!!

Pentru toata Baba Vrancioaia:



Chiar daca nu ati castigat aproape nimic [desi ati castigat cate ceva] nu uitati ca sunteti un popor privilegiat. Din cei 12 zimbrii care au mai ramas la noi in tara, in noaptea aia cu multe stele, 8 erau la noi in fata cabanei :smiley:DD



Omgmihai nu te mai lua de Desktop ca in tabara asta a fost foame de femei, si cine a mai fost si anu trecut [cand a fost mai rau] stie mai bine patania celor din Dambovita cu bucataresele cu par pe picioare :smiley:



Sa creasca floku si la anu, si zimbrul ucigas fie cu voi !

Ce s-a ales de scaunu din cabana celor din Buc? :smiley: Ps… daca are cineva melodia aia de la tapinarii… stiti voi care :smiley:… Private Message me.

Din pacate maramuresenii din Veselia s-au cam imbolnavit (nu toti, doar 4 din 5). Chiar daca nu am fost prea veseli pe cat ma asteptam cel putin mi-am facut o multime de prieteni. Oricum a fost destul de fain, daca sar fi implicat un pic mai mult organizatorii ar fi fost execent.

la ce vreme a fost … ce vrei ?!

cel mai tare a fost un tip “dur” i se zicea RAMMSTEIN—mare om mare caracter — cand au venit cei de la Bucuresti cu profii lor sa ne ceara socoteala pentru “scaunul vietii” s-a facut pierdut cat era el de mare si de rau si nu numai el majoritatea care eram adunati acolo … ma rog cei care au mai ramas in cabana adica Hunedoara, Timis si Iasi am compus cantece antibucuresti si apoi am atacat cabana bucurestenilor cu conuri de brad :laughing:

a fost calumea si cand s-au adunat oamenii la cabana celor de la Arad si in ultima seara cand s-au spus povesti de groaza de numai puteam de ras … sper sa mai vin si la anu sa rad de klyngonieinii prezenti in tabara…

ma tivi, cum 4 din 5? poate 2 - 3 din 5. :smile: in rest a fost supertare :smile:.