Lista participantilor confirmati pana la

Poate intra pe aici , si poate raspunde. Pentru ca in Galati sunt 2 lucrari ale aceleasi persoane , si inca 2 lucrari facute de 2 echipe a cate 2 persoane fiecare.

Echipa in care sunt eu , a fost pe locul 1 , cealalta echipa , a fost “prima peste linie” … si nu stiu acum care echipa va merge “in totalitate”.

In continuare eu astept confirmarea inspectoratului.

Aici pot sa va raspund si eu.



Fiecare judet are 4 locuri (ptr elevi) finantate de minister. E treaba judetului, intern, sa decida pe cine trimite pe aceste patru locuri.



Fiecare loc in plus se plateste, aprox 1.5 milioane. Cred ca trebuie sa luati legatura cu inspectoratul pentru a anunta ca vreti sa veniti si cu locuri in plus… sau scrieti la emil@lufo.ro (e mai bine sa intrebati direct acolo decat sa asteptati raspuns pe acest forum).

Vivi

.

Ba! voi sunteti turci? Nu stiti sa cititi? ?




Eu tocmai sunt la Istanbul ! Buna afirmatia cu turcii.... Intr=adevar sunt alte specii....
Confirmarea trebuie facuta de judete. Am trimis fax. Este si pe site. Birocratia ne omoara!

emil onea
emil


Confirmarea trebuie facuta de judete. Am trimis fax. Este si pe site.



Cand ati trimis ? Eu am sunat saptamana trecuta la inspectorat si cica n-au primit "foaia" de la minister :imp: .
Mai sunt 5 zile pana in tabara, timpul se scurge si noi, cei din Galati, n-am aflat nimic despre cine, cand, cum, cu cine mergem.

jay-c, la o adica daca nu aflati nimic nu puteti sa va suiti in tren si sa veniti voi la galaciuc fara profesor? presupun ca bani va da inspectoratul

lordbyron

jay-c, la o adica daca nu aflati nimic nu puteti sa va suiti in tren si sa veniti voi la galaciuc fara profesor? presupun ca bani va da inspectoratul



Banii de transport (nu-s o asa de mare problema ). Stiu cum se poate ajunge in tabara ca am fost timp de 3 ani consecutiv acolo, doar ca daca nu trimite confirmarea ( pe care nici asta nu a facut-o cum a zis acu 2 luni ) nu ne vom putea caza in tabara :disappointed:.

de ce nu te duci peste ei la inspectorat? sa trimita cu tine de fatza confirmarea aia? du-te cu tupeu, zi-le ca peste 4 zile plecati si ca nu dureaza decat 5 minute…

Maine mai dau un telefon.

bleah… cu telefonu nu rezolvi nimika, iti spun din proprie experienta… angajatele sunt nesimtite si le doare undeva ca tre sa trimita un fax… daca si maine la telefon iti zice ca “nu se stie” eu zic sa iei masuri drastice…

Nu vorbesc cu secretare, vorbesc cu Inspectoarea direct.

Inca patru judete au confirmat pana la 9 august: Calarasi, Suceava, Teleorman, Iasi (lista elevilor a fost actualizata in pagina de participanti).

De ce in lista judetelor care au trimis confirmare apar elevi care nu sunt in lista cu lucrari?

Fiindca lista de pe participanti.php este una informativa. Toata lumea poate inscrie acolo lucrari sau nu. Nu esti obligat sa te inscrii ( acolo ), dar nici sa nu te inscrii chiar daca participi sau nu.

10, 11 august: Galati, Maramures, Brasov, Hunedoara, Constanta, Tulcea.

Se poate ca un elev care a fost confirmat sa prezinte si lucrarea mea daca eu nu sunt acolo? Daca da, ce trebuie sa-i dau?

venom

Se poate ca un elev care a fost confirmat sa prezinte si lucrarea mea daca eu nu sunt acolo? Daca da, ce trebuie sa-i dau?


Lucrarea ta s-a calificat la faza nationala?
Daca da si erai singurul autor, de ce nu esti confirmat?
Lucrurile astea ar trebui stabilite local, la voi in judet.
Lucrarile se prezinta de catre autorii acestora. Altfel de unde stie juriul cine le-a realizat? Ia legatura cu inspectorul de la voi din judet si lamureste-te de ce nu ai fost confirmat.

A aparut o completare la judetul Constanta (Mircea Felix), iar acum sunt 4 participanti din acel judet.

vazand ca BN nu apare nicaieri pe lista aia de confirmati l-am sunat pe profu cu care venim (cu care, ce coincidenta, ma inteleg f bine). Mi-a spus ca a fost trimis faxul cu participantii de cel putin 2 ori, ultima data alaltaieri…

M-am interesat si se pare ca nu a venit nici un fax de la Bistrita.

Poate trimite la numar de fax gresit. Sa ia legatura cu domnul Onea.

Inca trei judete: Vaslui, Bacau, Covasna.