Template-uri

mitza

...
lailat in notepad scrie html-ul
...


Te rog eu sa-i da la fata un cd cu macromedia dreamweaver sau orice alt editor de html-uri shi convinge-o sa lucreze in el ca altfel face peri albi ! :fearful:
mitza

Intzeleg ca nu poti face un site in Notepad ...
pe pariu ? lailat in notepad scrie html-ul ... vb super serios ..ask her
si ma enerveaza la culme ca nu e aliniat si cand il impelemtez tre` sa-l aliniez (macromedia ...dormat source :smile: )



In notepad lucrez si eu, lucrez cel mai bine de fapt. Dreamweaver imi omoara calculatorul + ca imi baga o gramada de tag-uri inutile de care ma pot lipsi si tot imi iese site-ul valid html 4.01.

1 …pai nah …in macromedia e fain k ai autocompelete …eu i-l folosesc k sa-mi alinieze sursa si cand vreau sa fac un design … rapid … dar tot timpul stau k sursa pe cealalata parte …

2 … nu vrea sa asculte … nu ii place… poate o convingi u :stuck_out_tongue:

BlackKiss
mitza

...
lailat in notepad scrie html-ul
...


Te rog eu sa-i da la fata un cd cu macromedia dreamweaver sau orice alt editor de html-uri shi convinge-o sa lucreze in el ca altfel face peri albi ! :fearful:


lordbyron ... nu fi rau ... e fata ... poate se inrosheshte shi se supara.
...
... dar nici sa exagerezi furand un template ... parerea mea.
Shi ai dreptate ... daca vine cu site-ul respectiv ei o sa-i para rau cand o sa auda o remarca gen: "Bah, mi se pare cunoscut template-ul .... nu e ala de pe freewebsitetemplates.com ?? .... Aloo, domnishora ... tu ai facut templateu ? sau " ... shi discutzia urmeaza probabil finalizandu-se cu o scena gen: fata iese din sala plangand.
Am mai vazut cazuri ... similare.


BlackKiss, esti pur si simplu fenomenal cu teoriile tale despre fete(, si spun asta dupa ce am vizitat mai multe topicuri.)
lasa`ne, frate ca nu asta e ideea!

oameni buni, mai lasati`o moarta cu fata / baiat! treziti`va! nu sexul are importanta aici si o discriminare ar fi ultimul lucru pe care as vrea sa`l vad la un astfel de concurs.

vreau sa le povestesc celor care nu au fost acum doua editii la InfoEducatie despre un tip care s-a prezentat cu un site al unui ISJ facut integral in phpnuke. adica era un phpnuke instalat, configurat si umplut de continut. persoana respectiva a fost descalificata pentru ca nu a recunoscut ca era phpnuke la baza. intrebat daca site-ul este scris integral de el, a raspuns afirmativ. au fost necesare analize de cod sursa pentru a dovedi ca este phpnuke.
este un lucru foarte gresit si inadmisibil!

ceva oarecum asemanator s-a intamplat si editia trecuta. cineva a prezentat un site bazat pe phpBB. mai exact, era un phpBB modificat destul de serios ca sa se adapteze la proiectul respectiv. nimeni nu a comentat nimic intrucat s-a lamurit de la inceput faptul ca este un proiect bazat pe phpBB si nu incearca sa triseze sau sa insele comisia. personal, nu vad nimic rau in ideea concurentului, ba chiar il sustin! nu trebuie sa reinventezi roata in fiecare zi.

ceea ce vreau eu sa subliniez aici este ca daca autoarea va informa comisia ca design`ul este bazat pe un template (care este FREE, apropos!) atunci nu va fi punctata la anumite criterii ce tin de design grafic / originalitate etc. insa are tot dreptul la celelalte puncte conform baremului!

cineva afirma mai sus ca se bazeaza pe naivitatea comisiei.
de ce unii isi permit sa faca astfel de afirmatii gratuite? nu vad decat rautate in intentiile unora.

sunt participanti care nu sunt (inca) multi-talentati ca voi si care recunosc fara nici o retinere inspiratia dintr-un template.

AutoComplete & CodeInsight are for people with weak memory! :laughing:

EditPlus (notepad + syntax highlighting & explorer bar) rules!

In proportie mare greu de calculat la ora asta ai dreptate. Nu trebuie sa reinventezi roata mai ales cand exista aplicatii specializate. Insa eu nu accept ideea ca cineva sa foloseasca web nuke pt site. orice altceva e ok si aici ma refer la forum.

ma e adevarat … depinde de gust …si faza k autocompletul e pt aia k memorie slaba …ma …eu scriu destul de repede …dar mi mult mai lejer

sa scriu mysql_q plus alt space decat mysql_query(’’); si nah …sa nu ne bagam la alte chestii in fine

si ideea k phpnuke-ul inaceptabil…dar zic eu ,ca in cazul incare cineva vine k php bb sau un template …sa i se scada serios la originalitate … sau alt criteriiu …pt k nu se pot pune cot la cot k altzi care au facut propriul lor form si poate mai bun k php bb :stuck_out_tongue:

eu fac $sql=""; mysql_query($sql);

uneori mai trebe dat un echo la query sa vezi ce ai pe acolo :stuck_out_tongue:.




si ideea k phpnuke-ul inaceptabil…dar zic eu ,ca in cazul incare cineva vine k php bb sau un template …sa i se scada serios la originalitate … sau alt criteriiu




trebuie precizat mai exact. daca eu vin cu un site facut de mine da am si un forum phpbb, cazul www.bestgames.ro care nu se bazeaza pe nimic facut de altcineva, in afara de forum si eu prezint site-ul si nu forumul atunci sa nu se scada. nu?

ma wickedman … da-o incolo de treaba, io incerca sa fac o gluma shi tu o faci praf … iar faza cu autocomplet-ul … nu intzeleg, timpul inseamna bani … daca tu ai rabdare sa scrii atata in notepad … be my guest.

Shi eu o incurajez pe tipa sa foloseasca template-ul (e free!) ca sa dezvolte un site … in schimb … se vede din screenshot ce a facut. Eu nu mai discut ca nu mai are rost.

Teorii despre fete! Hmm… wickedman … daca nu vezi umorul ascuns in spatele acelor post-uri … n-am ce comenta.

ba da sa se scada… pe k forumul face parte din site …acolo tzi comunitatea siteului ma … atunci dk tot te lepezi asa de tare de forum …de ce il mai ai pe site ?

WRONG! forumul NU face parte din site, are legatura cu siteul da nu face parte din el. forum e comunitatea, bun, eu nu o prezint pe ea, eu prezint un site, care tzine pana la limita cu forumul si atat.



normal ca il am pe site, doar nu crezi ca am facut siteul asta doar ca sa vin cu el la infoeducatie?! :laughing: ce intrebare ai pus shi tu.

BlackKiss

Hmm.... wickedman .... daca nu vezi umorul ascuns in spatele acelor post-uri ... n-am ce comenta.



singurul post al tau care are umor ascuns de pe acest topic este chiar ultimul in care imi vorbesti despre umor. in rest, ai vedenii :laughing:
in alte cuvinte: nu intereseaza pe nimeni! (chiar am gandit cand am scris "nimeni")

te rog sa intelegi ca spun asta prieteneste, nu in nume de rau. :wink: cheers!

cui ii spui? :stuck_out_tongue:

pai cum sa nu faca parte din site ma ? tot e e pe bestgames.ro …e site-ul

si iei punctaj pe tot site-ul nu pe site - forum … nu e corect

si crezi k phpBB-ul e asa de fain ? nu crezi k potzi face ceva mai fain ?

yeh right! Eu nu incerc sa impresionez pe nimeni … mai bine ma lipsesc de persoane invidioase shi care se baga asha ca musca-n lapte … no ofence !

P.S. Nu vorbi in numele tuturor

n-am zis ca phpbb e chiar asha fain. ideea e ca n-are rost sa reinventez roata, right? si nu, eu prezint un site nu un forum, poate voi aminti de el atata tot. Best Games Magazine != Best Games Forums.



ash putea sa fac ceva mai fain dar nu vreau sa imi pierd vremea, ma felicita cineva ca imi fac forum eu? nu? in primul rand pt phpbb se porteaza jocuri etc cred ca e un motiv intemeiat sa dezvolti un forum bazat pe un engine popular cand ai o gama larga de chestii pe care le poti implementa.



deci nu, nu ar fi fair sa se ia in considerare forumul.

mitza

pai cum sa nu faca parte din site ma ? tot e e pe bestgames.ro ....e site-ul
si iei punctaj pe tot site-ul nu pe site - forum .. nu e corect
si crezi k phpBB-ul e asa de fain ? nu crezi k potzi face ceva mai fain ?



Da, el exista pe site si primesti 1 pct sau 2 ca promoveazi asta, dar nu vi la infoeducatie ca sa prezinti o comunitate virtuala.

sa reinventezi roata ? nah bun atuncia d c ai reinventatt-o cand ai facut bestgames.ro ? … te cam incurrci aicea … si itzi zic d c sa reinventezi roata … pt experientza … pt k nu potzi direct sa sari si sa faci chestii faine si originale dk nu ai facut chestii care au mai fos facutte numai k sa te joci …

corect Jay-C



mha, am facut bestgames.ro? pt ca am vrut sa vad cat de departe pot merge si am mers destul de departe. un site trebuie sa fie original, sa se impuna printr-un stil. un forum NU neaparat de aia nici nu am insistat.



nu trebuie sa reinventezi roata, trebuie sa vezi cum a facut-o si sa adaufi planetarele :stuck_out_tongue: daca intelegi ce vreau sa zic. si nu, n-am facut chestii care au mai fost facute ca sa ma joc.