Tot despre open la soft :D

Scytale

Ce-am inteles eu pana acum:
La open la soft fiecare vine cu propria trusa.


De exemplu pot sa-mi iau 101 VB.NET Samples si sa le dau la eventuali concurenti?Exemplele alea pot fi o foarte buna sursa de inspirare pt programatorii .NET
TheAndy

De exemplu pot sa-mi iau 101 VB.NET Samples si sa le dau la eventuali concurenti?Exemplele alea pot fi o foarte buna sursa de inspirare pt programatorii .NET


Da, ar fi foarte bine.

Meserie. Misto spirit de echipa TheAndy. Promit s-ajut si io cu ce pot :stuck_out_tongue:

Dar pe o eventuala participare la open se poate veni cu calculatorul personal???



:question: :question: :question: :question:



Ar fi cel mai belea asa!!!

Si dai hardul din mana in mana sa-si ia fiecare ce i se pare interesant :smile:

omgmihai

Dar pe o eventuala participare la open se poate veni cu calculatorul personal???

:question: :question: :question: :question:

Ar fi cel mai belea asa!!!!!!!



Nu, nu se poate veni cu calculatorul personal. Ideea e ca toti sa aiba acces la aceleasi resurse (soft in general). Insa asta nu trebuie sa duca la ideea ca va puteti aduce folder-ul vostru cu ce ati mai lucrat pe acasa.

Cu un card de memorie se rezolva totul, nu asta e problema cea mare!!



Oricum dac e tot isi aduc rumanii pe cd-uri ce au mai lucrat acasa asa ca…tot draq ala e!!!



Ce configuratie au sistemele de la galaciuc?Pe mine ma intereseaza dac e sa pot lucra pe un calculator care sa stiu ca mere bine, nu sa ma trezesc ca imi da nu stiu ce erori si deastea!Ca dac ar fi sasi aduka ce au pe acasa lucrat deja, iti zic eu ca pot sa o faca fara nici o problema!!!



Cred ca o sami iau calcu cu mine ca sa fiu eu mai sigur!!!Nu cred ca se va supara nimeni!!

Binenteles ca toata lumea va avea acces la informatiile mele, tre sa respectam traditia asa ca ne conformam!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Calculatoarele din tabara vor fi ca si cele din licee.

Esti sigur de asta??

Dac e vb de asa inseamna ca sunt aceptabile!!Numa sa ne referim la acelasi tip de calculatoare Compaq la 1.8Gh cu 256 Ram si 64 Video on board!



Sa zic ca ar merge!!!Numa sa fie asa!!!

Oricum mersi pt informatie!



Bye!!!

Regulile de la Open se mulează pe două principii simple:

1. Tema va fi concepută şi realizată integral în tabără, în intervalul de timp stabilit.
2. Toţi concurenţii au acces la aceleaşi resurse software şi hardware.




Corolar :smiley:

------------

1. Nu se aduc calculatoare de acasă.



2. Nu se integrează materiale aduse de acasă - incluzând cod sursă, layout-uri, grafică etc. Totul se realizează “de la 0” în tabără.



3. Puteţi aduce librării, componente, programe, fotografii, baze de date, tutoriale, atât timp cât i) le împărţiţi cu toţi ceilalţi şi ii) nu sunt creaţii personale. Motivul pentru care nu se acceptă creaţii personale este că nimeni, în afară de autor, nu poate folosi o librărie personală obscură / nedocumentată (no offense).





Consider că ne complicăm inutil dacă încercăm să stabilim un regulament riguros. Cele 2 principii sunt suficiente.

Sistemele sunt ca cele date prin licee. Sunt destul de bune, nu ar trebui să aveţi probleme în acest sens.

omgmihai

Ca dac ar fi sasi aduka ce au pe acasa lucrat deja, iti zic eu ca pot sa o faca fara nici o problema!!!!!


Esti sigur? Ar fi jenant sa fi prins incercand sa copiezi, nu crezi?
Nu mai cautati nod in papura. Conditiile vor fi aceleasi pentru toti, indiferent care ar fi acestea. Concentreaza-te mai bine sa ajungi la Open si mai carcotesti cand esti acolo.

Eu numai am relatat o posibila chestie care sar putea intampla la open!!

Oricum ai dreptate mai intai sa ma vad eu la open si pe urma …Dumnezeu cu mila!!!

Oricum mersi pentru avertizare!!!



Bye

Va fi open si la soft educational? ar fi misto