Vivi.ro

Cum vi s-a parut vivi? Eu personal, nu-l cunosteam,dar am auzit ca la InfoEd. 2003 a fost cam arogant or somth’… Sincer, mie mi s-a parut un tip ok. Personal, nu am nimic sa-i reprosez…Voi ce spuneti ? :smile:)

Pe forum mi-am facut o impresie gresita despre el dar am ajuns la concluzia anul acesta ca e un tip foarte de treaba, cel putin mie asa mi se pare.

pe vivi nu crdca l-am putut cunoste cu adevarat in cele 7 zile la Galaciuc astel incat nu putem decat sa ne dam si noi cu parere despre “ceea ce este sau ce ar trebui sa fie” ca sa citez un titlu de pe aici… parerile noastre sunt destul de constroversate in ceea ce il priveste si asta se datoreaza faptului ca l-am vazut din postura de “semi-organizzator” si prin prisma"semi-interdictiilor" pe care ni le dadea mai mereu.

mi-e personal, mi s-a parut foarte misogin, cu cateva fitze, destul de coleric… ideea e ca am fi vrut un Vivi mai calm, care sa nu se isterizeze din orice si sa faca ca toate alea… in fine, dar ca sa te faci inteles cu 200 de oameni nu aveai alta modalitate, asa ca are o scuza… dar avem ca exemplu pe d-nul Onea, pe care nu l-am auzit sau vazut certandu-se, tipand la cineva zilele astea, desi avea de ce cu siguranta.

a fost foarte calm pentru toate comentariile care se fac pe seama Galaciucului…

ce m-a uimit la Vivi e ca manca cu noi, din aceeasi vesele din inox sau ce naiba era, desi putea sa stea cu profii si chiar ma intreb de ce… alt lucru e ca statea destul timp cu noi si pe la foc, suporta toate comentariile si acuzatiile gen “Vivi e de vina!” sau “Hotel Galaciuc” pe care nu l-a ascultat live, ci doar din auzite… o sa imi ramana in memorie melodia stresanta, cantata in duet “Raapeee meee!” cam patetica as zice… dar si melodiile sensibile si dragute gen “Dust in the wind” de care eu sunt innebunita!

per total pare un tip de treaba … cam atat…

Ps! Q: Nu aveti apa, nu va place mancarea, cazarea, organizarea??? A:Vivi e de vina!!!

Oooo fiona! :laughing:

lol

Scotty doesn’t know!!!

vivi rullezzzz :laughing:

alea au fost mici rautati…am avut ocazia sa ascult si eu imnurile dedicate lui vivi si multe multe alte rautati (“ba,vivi e nume de fata…” ; “vreau o buda normala si un dus cat de cat … vivi e de vina…”). n-au avut pe cine sa dea vina.

domnul onea…pai ce sa spun … dumnealui nu-i plac jocurile :smile: … eram cu un coleg la compuri … si a venit si a tipat la el ca cica se juca, desi tipu’ rulase programu’ ala de convertire(unitati de masura) … si multe alte chestii despre care nu vreau sa vorbesc.

Scotty`s gotta go !

mha, io nu intzeleg ce avetzi cu vivi. am auzit ca anu trecut cand era in juriu a luat la mishto pe multa lume care prezenta. si ce? foarte bine, daca aveau site-uri nashpa carei problema.



daca e mai bun ca voi la anumite chestii acceptatzi.

dirtykid

Scotty`s gotta go !



in fine...filmu' a fost misto,dar .. nu vad legatura cu vivi.

ma vivi mi s-a parut super ok … a stat k noi la open … cand am comentat in leg k organizarea imediat a sarit sa ma intrebe …deci se implica …

si de bazele k focul si k masa (k manca k noi ) mi se par super ok …eu chiar cred k el vine la galaciuc pt k chiar ii place… sincer si eu ash veni in locul lui …si nu e pierdere de timp

e clar ca ii place la galaciuc… totusi, eu nu stiu daca as veni in locul lui…

corect cam asta e impresia pe care mi-a facuto si mie. sincer si ue ash veni la galaciuc cu toate ca din unele puncte de vedere conditiile sunt nashpa. oricum Galaciuc rulez!

Sa incep cu Vivi: primul cuvant care imi vine in minte este misogin…nu stiu cum se intampla ca de fiecare data cand intram la Open incepea sa fie prea mare aglomeratie, prea multi spectatori si in final ne dadea pe toti afara… dar pe de alta parte nu pot sa contest meritul lui in organizarea taberei (il cred pe cuvant pe domnul Onea)

Lasand la o parte mancarea si alte inconveniente tabara a fost super tare pentru ca am cunoscut o multime de oameni cu care sper sa ma mai intalnesc si la anul.

c’mon, normal ca va dadea afara ca era multa lume, totusi partea comica a fost ca au plecat si catziva dintre cei care participau la open, dovada ca nu prea stiau exact cei cu ei pe acolo :laughing: :laughing: :laughing: .

hmm… ciudat lucru… cand vivi e in comisie…dati toti pe el ca-i misogin si alte chestii de genu…

Cand este in organizare ziceti ca-i baiat de treaba dar totusi nu place la toata lumea…

Eu unul ii datorez scuze si sincer cred ca infoeducatie are de castigat daca are un om ca el in organizare (aduce ceva nou, ne scapa de cei cu “vechime” care nu mai au habar de cele ce se intampla)…cred ca merita inca un rand de aplauza + o bucata diploma :smile:

Mega_Bytu

c'mon, normal ca va dadea afara ca era multa lume, totusi partea comica a fost ca au plecat si catziva dintre cei care participau la open, dovada ca nu prea stiau exact cei cu ei pe acolo :laughing: :laughing: :laughing: .



lol, ce tare... pe mine nu m-a dat afara niciodata... a fost chiar ok in tabara

daca ne dadea afara intr-un mod civilizat era ok… da’ cand ne vedea pe mine si pe stefana la open facea ca totea alea… putea sa fie macar un pic mai politicos si sa se adreseze civilizat unor fete (hai afara!!!, valea!!!, etc(:slight_smile: oricum apoi din ambitie stateam numai in spatele lui cand facea “Gala News” hihihhih

roxana_a


daca ne dadea afara intr-un mod civilizat era ok.... da' cand ma vedea pe mine si pe stefana la open facea ca totea alea... putea sa fie macar un pic mai politicos si sa se adreseze civilizat unor fete (hai afara!!!, valea!!!, etc( oricum apoi din ambitie stateam numai in spatele lui cand facea "Gala News" hihihhih



poi v-a dat afara in modu asta de faza, n-ai vazut ca radea shi el? :laughing:

nu cred… cel putin asta e impresia pe care ne-a facut-o… o data, de doua ori, dar cand un lucru se repeta… oricum afara ne mai aducea si noua cineva (fara sa stie vivi) niste bomboane, o sticla de prigat, o pizza… asa ca a fost Ok… am mancat cel mai bine cat a fost Open-ul :smile:)

oricum Vivi e de vina!..