Zvon beton - open la soft. :-)

Se aude printre organizatori ca anul acesta sunt sanse foarte mari sa se faca open si la soft.

Comenteaza cineva? :smile:



[later edit]



Zvonul este acum oficial, se va organiza open la soft, un concurs la fata locului de programare intre cele mai bine clasate echipe (se va da un task care va trebui implementat cat mai bine intr-un timp limitat).



Clasamentul realizat in urma acestui open se va combina cu clasamentul rezultat in urma prezentarilor si se va obtine clasamentul final.



Detaliile (timpul, taskul, felul in care cele doua clasamente vor fi combinate) vor fi anuntate in tabara.

Open adica ti se da un mediu,un interval de timp si o sarcina?

Ar fi super.Se vede clar cine acopera cat mai multa “materie” in domeniu de programare.

Cine participa?

Se poate cumva ca cineva de la categoria soft sa participe la open la pagini web??? :smile:

Ca si la web, primii clasati ar intra la open.

Ar fi o idee interesanta dar nu stiu daca de perspectiva. Un site mai mult sau mai putin complex in 24h se poate…un soft se poate dar totusi raman suspicios…

Dar se poate gasi o solutie pentru cei de la soft , merita si ei o astfel de provocare. Sau eventual sa se mareasca timpul efectiv de lucru.

bloodie

Se poate cumva ca cineva de la categoria soft sa participe la open la pagini web??? :smile:


Daca judetul lor se afla printre cei calificati la open.. da.
bloodpath

Ar fi o idee interesanta dar nu stiu daca de perspectiva. Un site mai mult sau mai putin complex in 24h se poate...un soft se poate dar totusi raman suspicios...
Dar se poate gasi o solutie pentru cei de la soft , merita si ei o astfel de provocare. Sau eventual sa se mareasca timpul efectiv de lucru.


Poate da sa faci un program de deschis/inchis winamp :smiley:

Mda…la cat de incet te misti…e posibil orice :smile:

Aveti vreo sugestie de cerinta pt open la soft?

72h cum a fost anul trecut la web sunt suficiente sa dezvolti un softuletz dragutz … ar fi o idee absolut geniala! :smiley: :smiley: :smiley:

72h au fost? wuei ce-a trecut timpu

TheAndy

Aveti vreo sugestie de cerinta pt open la soft?


Liviu, The Hobeanu Brothers, Cristi Strat si eu am cazut de acord ca avem o idee de cerinta geniala (ma rog, cel putin excelenta). :smile: Toate temerile voastre sunt neintemeiate, o sa fie foarte misto. :smile:

Mai multe veti afla doar la Galaciuc, pana atunci secret total. :smile:
Vivi

... The Hobeanu Brothers ...



offtopic ... parca e desprins din filmele cu mafiotzi. :laughing:
"Clanul Galaciuc !" :laughing: :laughing: :laughing:
BlackKiss
Vivi

... The Hobeanu Brothers ...



offtopic ... parca e desprins din filmele cu mafiotzi. :laughing:
"Clanul Galaciuc !" :laughing: :laughing: :laughing:

... saluta initiativa Galaciuc 2005

Vivi, e o idee geniala :smiley: Anul trecut ii invidiam pe cei de la pagini web ca au parte de o astfel de competitie. Sa nu cumva sa lasati balta initiativa. Ma roade curiozitatea in privinta ideii ( “cel putin excelenta” )…Abia astept !

BlackKiss, la open anul trecut la web au fost 36 de ore. In 72 de ore nu ne-am fi stresat asha de tare, oricum a fost fain!

:flushed: … oricum rezultatele au fost impresionante.

Felicitarile mele tuturor care au participat la open-ul de anu’ trecut!

Asta e primu meu an la Galaciuc si nu stiu exact cum se procedeaza la concurusul open. Concurentii ce surse de informare au la indemana? Doar help-ul mediului de programare in care lucreaza? Pot alege ei mediul de programare?

Da. Iti poti aduce instrumente atata timp cat le pui la dispozitie si celorlalti concurenti.

mega_bytu tu esti de vina ca te-ai stresat…

Cum ziceai? mozzila masii nu-mi centreaza layeru…pai da…daca instalezi versiuni medievale… .:smile:)))))